Як назавжди позбутися неприємних запахів тіла? Вчимося у японок

Експерти розповіли про те, як дівчатам Країни вранішнього сонця вдається зберігати приємний та свіжий аромат.

Японські секрети з догляду за собою завжди цікавлять європейців. Не дивно, адже ми часто чуємо: найкращі косметичні засоби, передові технології та найдієвіші рецепти краси найкращі саме у японців. Крім цього, існує думка, що японці знаються на б’юті-процедурах, а нам усім варто в них повчитися.

Відомо, що жителі країни сонця, що сходить, дуже цінують власну культуру і дотримуються традиції предків. Одна із них стосується запаху. (Читайте також, Причини появи лупи та як з нею боротися). Так, там існує негласний закон, який говорить: будь-який неприємний запах, що походить від людини, вважається неприйнятним і навіть зухвалим. Саме японці дали світові поняття «smell harassment» або «sume-hara», що можна перекласти як «заподіяння дискомфорту навколишнім запахом». У країні в кожному магазині продаються електронні прилади, що вимірюють інтенсивність аромату, щоб японцям було простіше визначати, наскільки серйозною є проблема.

Ймовірно, чутливість японців пояснюється тим, що за статистикою вони краще за інші народи реагують на запахи. У будь-якій ситуації тіло, одяг та взуття японця не пахне абсолютно нічим, тому що парфуми та дезодоранти у них практично не продаються. Навіть у спеку!

Пропонуємо 6 правил японок, що дозволяють зберігати природний свіжий запах без використання допоміжних парфумованих засобів.

запахів

Правильно підібрані продукти

Не секрет, що харчування впливає на аромат із рота. Японці простежили, що страви з м’яса сприяють виділенню сильного запаху поту, тому жінки намагаються його не вживати або звести до мінімуму. М’ясні продукти можуть подаватися як добавка, яка йде в рецепті, щоб відтінити смак основного компонента, але не як повноцінну страву. (Читайте також, Як виростити базилік з насіння: покрокова інструкція).

Свіжі фрукти та овочі, червона риба та морепродукти, морські рослини та трав’яний чай – ось основа харчування мешканців цієї країни. Також вони мінімізують кількість молочних продуктів у раціоні.

1

Регулярне чищення зубів

У той час як європейці чистять зуби двічі на день, вранці та ввечері, японки проводять цю процедуру після кожного вживання їжі. Нам така особливість може здатися дивною, проте більшість азіатів завжди тримає при собі зубну щітку, навіть якщо ідуть в бар. Вони обов’язково виділять пару хвилин після їжі, щоб добре почистити зуби і ясна. Вони навіть мають особливу методику чищення зубів — хамігаки. Для цього в Японії використовують щітки набагато менші та м’якші, ніж наші. Стверджується, що ця особливість зведе до мінімуму ризик травмування ротової порожнини.

запахів

Полоскання рота

Приходячи додому з вулиці, японці миють не лише руки, а й обов’язково споліскують рот спеціальним освіжаючим засобом. Цей ритуал проводиться також регулярно: після їжі, перед побаченням та відвідуванням храму.

Мало того, більшість японок протягом дня вживають різні харчові добавки, що сприяють усуненню будь-яких неприємних запахів з рота.

запахів

Контрастний душ і розслаблююча ванна

У японок існує цілий традиційний ритуал купання, який європейцям може здатися безглуздим і важким. Так, спочатку жінка миється під душем, використовуючи при цьому гель, мило, шампунь, кондиціонер та інші засоби. Після цього вона занурюється у ванну, в якій вже розчинені солі та ароматичні олії, а потім ще раз приймає душ. А щотижня вони відвідують популярну японську лазню – «сенто».

Косметика

Японія славиться виробництвом різноманітних косметичних та доглядових продуктів для обличчя та тіла. Всі їх класичні дезодоранти для ніг, що наносяться через колготки, що підсушують спреї з таніном і випаровують вологу зі шкіри крему, ідеально виконують свою функцію, але при цьому майже нічим не пахнуть (крім свіжості, зрозуміло).

Духи у японців також зовсім не схожі на наш парфум. Вони віддають перевагу ледве вловимим свіжим ароматам. На прилавках бутиків є навіть парфуми у капсулах та таблетках. Після прийняття такого засобу аромат виділяється через пори шкіри.

Певні тканини

Неважко помітити, що японські жінки дуже рідко носять відвертий відкритий одяг. Найчастіше їх можна побачити в чудово випрасуваних довгих сукнях з широкими рукавами або ж у класичних костюмах брюк. Подібний вибір дозволяє шкірі постійно насичуватися киснем, а також уникати закупорювання пір.