Яке свято 19 квітня: що не можна робити у цей день

19 квітня вшановують пам’ять святого Мефодія Моравського, якого згадують як рівноапостольного Мефодія, архієпископа Моравського, першовчителя слов’ян. Більш знайоме ім’я його у співзвучності з ім’ям брата Кирила – святі Кирило та Мефодій вважаються покровителями слов’янської писемності, передає “Це моя Україна“.

Про Мефодія Моравського

Брати Кирило і Мефодій народилися і виросли у заможній родині, будучи не єдиними дітьми. Дитинство святих відбувалося у грецькому місті Солуні. Святий Мефодій Моравський, будучи воїном Візантійської імперії, до постригу в ченці протягом десяти років правив одним із місцевих князівств. Там же навчився слов’янської мови. Після постригу став жити у монастирі на горі Олімп.

Брат його Кирило теж вів активне життя, будучи при владі, але в один із днів кинув усе у пішов до Мефодія в монастир. Після цього святий Мефодій Моравський згадується разом із Кирилом. Брати невпинно молилися і вивчали творіння святих отців. Імператор направив їх до хозарських племен для євангельських проповідей.

У дорозі брати зупинилися в місті Херсонесі, де знайшли мощі священного мученика Климента, Римського папи. Після цього брати йдуть до хазар, проповідують Євангеліє, і перемагають у диспутах з юдеями та мусульманами.

Дорогою додому, знову відвідують Херсонес і забирають із собою мощі мученика Климента. Кирило залишається у місті, а святий Мефодій Моравський отримує сан ігумена монастиря Поліхрон.

Незабаром до імператора прибувають посли з Моравії з проханням надіслати їм служителів, які могли б вести проповіді слов’янською мовою. Імператор закликав Кирила і наказав йому йти до Моравії для доброї справи.

Кирило за допомогою свого брата Мефодія та групи учнів розробляють слов’янську абетку та перекладають рідною мовою важливі церковні документи та книги. Завершивши роботи, брати вирушили до Моравії і почали навчати віруючих Богослужінню слов’янською мовою.

Німецькі єпископи вступили в дебати зі святими братами, намагаючись довести, що Богослужіння можливо служити лише латиною, грецькою чи єврейською мовами. Святі Кирило і Мефодій дебати виграли, проте німецькі єпископи поскаржилися на братів Папі Римському. Брати прибули до Риму для вирішення конфлікту. Дізнавшись, що брати везуть із собою мощі Климента, Папа Адріан змінив гнів на милість і схвалив богослужіння мовою слов’ян, а перекладені ними священні книги наказав розмістити в римських церквах і відправляти літургію слов’янською мовою.

У Римі Кирило хворіє і 14 лютого 869 року помирає, заповітуючи на смертному ложі своєму братові продовжувати просвітництво слов’янських народів.

Святий Мефодій Моравський благав Папу Адріана забрати тіло брата для поховання на батьківщині, проте Папа до прохання не прислухався. Мощі святого Кирила були поховані в Римі у церкві святого Климента.

Папа Римський направляє Мефодія до Паннонії у сані архієпископа. У Паннонії святий Мефодій Моравський продовжує зі своїми учнями просвітництво слов’ян.

Німецькі єпископи протестують проти цього і домагаються від місцевого князя арешту та суду над святителем Мефодієм, після якого його посилають на ув’язнення до Швабії. У в’язниці він провів два роки. За наказом папи Римського Іоанна VIII святого Мефодія звільняють із ув’язнення та відновлюють у правах архієпископа.

Святий Мефодій Моравський продовжив заповітну братом святу справу, хрестив чеського князя Борівая та його дружину Людмилу та одного з польських князів. Знову німецькі єпископи розпочинають його гоніння. Святитель Мефодій був викликаний до Риму. Після виправдання перед папою Римським повернувся до столиці Моравії.Святий Мефодій Моравський з учнями переклав слов’янською мовою весь Старий Завіт, Номоканон і Патерик. Помер святий Мефодій 6 квітня 885 року. За новим стилем це 19 квітня, день святого Мефодія Моравського колись відзначається за датою смерті. Мощі Мефодія поховані у соборній церкві Велеграда.

Стежте за нашими новинами тепер і на Google news.

Що не можна робити 19 квітня 2023 року

 • Не можна рубати яблуні та берези;
 • Заборонено ламати та гнути гілки дерев;
 • Заборонено смітити на території, де зростають дерева;
 • Не можна зривати цвіт з яблунь;
 • Не слід перераховувати гроші та свої запаси;
 • Потрібно уникати носіння одягу чорного, синього та зеленого кольорів.

Народні прикмети на 19 квітня 2023 року

 • Йде дощ – буде грибне літо;
 • Туман – до кінця квітня буде сухо;
 • Цілий день дме вітер — до поганого врожаю;
 • Яскраве сонце – можливий мороз у скорому часі;
 • Безвітряний день – ранній урожай ярих культур.
Свої іменини 19 квітня святкують: Павло, Ярема, Григорій, Мефодій.

Вам буде цікаво: Садіть картоплю тільки цим способом: зберете по кілька відер із куща.