Йшли святити паску: у Великодню ніч росіяни вбили 17-річного хлопця та 18-річну дівчину на Миколаївщині

Уночі, 16 квітня 2023-го, на Великдень, російські війська обстріляли Снігурівку на Миколаївщині та навколишні села. Внаслідок чого загинуло двоє молодих людей.

Як повідомляє видання Меморіал.ua, 17-річний 11-класник. В’ячеслав Гіщак із 18-річною подругою Вікторією Воткаленко йшли освячувати великодній кошик до церкви у селі Василівка. Ворожий снаряд влучив у зруйнований магазин, де вони мали зустрітися з друзями. Хлопець і дівчина загинули.

Видання повідомляє, що В’ячеслав народився у селі Павлівка Снігурівської громади, був 11-класником. По сусідству з Павлівкою розташована Василівка, куди до храму йшов хлопець.

«Це дитина, яка мала великі плани на майбутнє. Мріяв після школи навчатися на автомеханіка. Він був невибагливими. Слава був дуже добрим, слухняним, не конфліктним. До всього ставився з гумором», – розповіла Олена, тітка загиблого.

Після початку повномасштабного вторгнення російські окупанти наступали на Миколаївщину, населені пункти області були під щільними обстрілами. Наприкінці березня Снігурівку окупували і лише в листопаді її звільнили.

Наприкінці березня 2022-го В’ячеслав зі своїм братом Олександром та його сім’єю евакуювалися з Миколаївщини у Хмельницьку область. В’ячеслав навчався онлайн. Його дуже тягнуло додому.

«Коли почалася війна, я говорила Славі, щоб їхав до мене в Італію. А він відмовлявся, казав: «Може, приїду на канікули». Він не хотів залишати батька. Після звільнення з окупації терен Миколаївщини вони повернулися додому – там родина, друзі…», – каже тітка.

17-річного В’ячеслава Гіщака поховали 18 квітня 2023-го на кладовищі біля села Василівка. На їх похорон приїхали люди з усього району. А на місце загибелі несуть квіти і лампадки.