Під час обшуків у народного депутата II-IV скликань виявили колекцію старожитностей (Фото)

У ході проведення обшуків у народного депутата України II-IV скликань, правоохоронці виявили колекцію старожитностей.

Як повідомляють у Офісі Генерального прокурора, в межах розслідування кримінального провадження за фактами здійснення групою осіб господарської діяльності з незаконними органами влади на тимчасово окупованій території, проведено обшуки у членів цієї групи, у тому числі народного депутата України II-IV скликань.

У ході обшуків виявлено документи щодо здійснення незаконної господарської діяльності на тимчасово окупованій території АР Крим та Донецької області, велику колекцію старожитностей, які ймовірно були протиправно вилучені з Музейного фонду України, у т.ч. предметів, здобутих внаслідок незаконного проведення пошукових робіт на об’єктах археологічної спадщини.

Серед вилучених старожитностей – унікальний гунський меч із золотим оздобленням, золота візантійська ікона ХІ-ХІІ ст., прикраси, шоломи, ікони, інші предмети, які мають історичну та культурну цінність.

Наразі всі вилучені цінні знахідки передано на відповідальне зберігання до Національного музею історії України. В подальшому планується призначення судової-мистецтвознавчої експертизи для встановлення культурної цінності цих об’єктів.