На заході України храм знову повернувся в УПЦ Московського патріархату: стали відомі причини

У неділю, 14 травня, юридичний відділ Хмельницької єпархії УПЦ (Московського патріархату) поширив інформацію про те, що “тисячі парафіян, які зібралися у храмі Різдва Пресвятої Богородиці” знову одноголосно підтвердили свою духовну і канонічну єдність з Українською православною Церквою.

Як відомо, ще 5 квітня жителі міста Хмельницький вирішили долю найстарішого храму в обласному центрі – церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що на вул. Вайсера, 15. Тоді більшість присутніх вірян проголосувала за перехід до Православної церкви України. Це було офіційно зафіксовано.

Однак, в Московському патріархаті не захотіли виконувати рішення громади і ключі від храму священник відмовився передавати.

В УПЦ заявили що провели збори релігійної громади

А вже вчора, 14 травня прихильники релігійної організації УПЦ МП провели в цьому храмі загальні парафіяльні збори і сказали, що залишаються під юрисдицкією УПЦ (Московського патріархату).

“Настоятель релігійної громади архімандрит Пахомій (Дідик) та тисячі парафіян, які зібралися у храмі Різдва Пресвятої Богородиці по вулиці Вайсера, 15 в обласному центрі, знову одноголосно підтвердили свою духовну і канонічну єдність з незалежною і самостійною Українською Православною Церквою з керівним центром у м. Києві під предстоятельством Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія”, – інформують у Хмельницькій єпархії УПЦ МП.

У Московському патріархаті також додають, що збори релігійної громади проведені у суворій відповідності до вимог Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, власного статуту, а також в межах роз’яснень Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Місцеві мещканці вже висловили протест цього рішенню і вважають його незаконним та будуть звертатися у відповідні органи, щоб визнати недійсними ці збори.

Раніше ми писали: Найбільша церква Московського патріархату у Львові перейшла в ПЦУ: як це стало можливо