Аптечка для подорожей з дитиною: що потрібно взяти у відпустку на відпочинок

Які ліки потрібно мати із собою, якщо ви їдете на море, чи до Карпат із дітьми. У подорожі з дитиною важливим є позитивний настрій. А щоб ваший довгоочікуваний відпочинок не спортили віруси, інфекції та перегрів на сонці, потрібно зібрати правильну «дитячу» аптечку. Отже…

Жарознижувальні засоби

Навіщо потрібні: температура – часта реакція дитини під час акліматизації. В основі дитячих жарознижувальних – ібупрофен або парацетамол. Відомі марки «Панадол» та «Нурофен» zdorovi.ua випускають у вигляді сиропу-суспензії та свічок. Простіше зберігати та використовувати суспензії.

Деталі. У дитячій аптечці для відпустки слід мати одива препарати: один з ібупрофеном, інший з парацетамолом. Якщо температура не спадає, їх чергують. Крім того, не всі діти добре реагують на обидві діючі речовини: комусь підходить лише одна.

аптечку
фото ілюстративне / з відкритих джерел

Противірусні препарати

Для чого потрібні: імуномодулюючий засіб – часто його випускають у вигляді гелю або ректальних свічок. Про останні на форумах жартують: «щоб попі під час застуди не було нудно». Застосовують як профілактику ГРВІ та грипу.

Даних препаратів є достатньо багато, тому рекомендувати конкретний не будемо. Слід порадитись зі своїм сімейним лікарем.

Засоби від травм

Для чого потрібні: щоб упоратися з «відпускними» садинами та синцями. Для дезінфекції – перекис водню, йод. Для захисту пошкодженого місця – стерильний бинт, антибактеріальні пластирі.

Деталі. Відкриті рани, що кровоточать, і порізи обробляють йодом тільки по краях – після чого їх обробляють перекисем водню.

аптечку

Засоби від нежитю та болю в горлі

Для чого потрібні: знімуть симптоми, які можуть виникнути через купання у прохолодній воді, зміни температур (холодно-жарко) та загальної акліматизації. Для промивання носа знадобиться “Аквамаріс”. Якщо соплі густі та не проходять – «Називін». При болях у горлі – спреї та краплі «Аквалор» та «Гексорал» дітям від 3 років.

Деталі. Не купуйте спреї від горла із антибіотиками. Їх може призначити лише лікар після огляду хворого горла.

аптечка

Засоби від діареї та кишкових розладів

Для чого потрібні: діарея та болі в животі можуть бути реакцією на зміну режиму харчування, а можуть говорити про кишкову інфекцію. У дитячій аптечці для відпустки мають бути активоване вугілля та «Ентеросгель» для виведення шкідливих речовин, а також не помішає «Смекта» для купірування діареї.

Деталі. Не зайвим буде мати з собою і дитячий проносний засіб (його призначення потрібно узгодити з лікарем!) – Наприклад, “Дуфалак”.

Пам’ятайте. «Збирати аптечку на морі потрібно з огляду на особливості дитини – наявність алергії, хронічних захворювань, прийом препаратів. Краще перед поїздкою скласти список потрібних препаратів зі своїм лікарем».

Ліки від алергії

Для чого потрібні: потрапляючи до чужого клімату, дитячий організм може дати алергічні реакції. Швидко зняти їх допоможуть до прикладу краплі “Феністил”.

Деталі. Разом з краплями в дитячій аптечці має бути гель на основі антигістамінних препаратів. Він допоможе зняти свербіж та набряки при укусах комах.

add ua novartis consumer health shvejcarija fenistil kapli 20 ml 3

Засоби від сонця

Для чого потрібні: індекс SPF (sun protection factor) на дитячих сонцезахисних кремах повинен бути в діапазоні 30-50. Є думка, що креми з індексом 50+ містять багато добавок, які не будуть корисні для дитячої шкіри.

Деталі. Від сонячних опіків, якщо ті все ж таки трапилися, допоможе спрей «Пантенол»