Для чого потрібний стабілізатор напруги у вашому домі?

На жаль у 2023 році всі українці відчули на собі проблеми з електроенергією. В цей час багатьом спало на думку встановити стабілізатор напруги – https://stabilizatori.com/kak-vybrat-stabilizator-ua у своєму домі чи на підприємстві і ці люди не прогадали, адже їм вдалося вирішити проблему перепадів напруги і значно продовжити термін експлуатації своєї техніки. Зараз попит на стабілізатори зростає, адже значні перепади напруги в мережі продовжуватимуться ще протягом довгого часу. Тому і ми радимо вам встановити у своєму дому такий пристрій.

Найчастіше при виборі стабілізатора напруги звертають увагу на його потужність. Повна вихідна потужність стабілізатора напруги вираховується у вольт-амперах. Орієнтуватися на неї при виборі стабілізатора не зовсім правильно, тому що прилади різного призначення відрізняються коефіцієнтом потужності. І якщо у лампочок розжарювання та обігрівачів цей коефіцієнт дорівнює одиниці (тобто лампочка на 100 Вт споживає 100 ВА), то у електродвигунів – всього 0.7 (тобто двигун на 1 кВт «з’їсть» цілих 1428 ВА).

Саме тому для Вас простіше підбирати стабілізатор напруги по активній потужності, яка вимірюється у ватах (ВТ) або кіловат (кВт). Для переведення вольт-ампер у вати прийнято усереднене співвідношення Вт/ВА – 0.7/1.0.

Активна вихідна потужність стабілізатора напруги

Це «спрощена» потужність стабілізатора, яку він здатний видати, незалежно від того, що саме в нього підключають обігрівач, телевізор або електродвигун компресора.

Яку потужність потрібно обирати? Залежить від приладу, що підключається. Ось кілька орієнтирів:

 • до 0.4 кВт (до 500 ВА) – малопотужний електронний прилад, холодильник, морозильна камера;
 • 0.5-1.0 кВт (600-1500 ВА) – побутова техніка невеликої потужності: блендер, кавоварка, кухонний комбайн;
 • 1.5–3.0 кВт (2000–4200 ВА) – потужна побутова техніка: мікрохвильова піч, пральна машина;
 • 3.5-5.0 кВт (4500-6500 ВА) – кухонна плита, кондиціонер і т.д;
 • 5.0–10.0 кВт (7000–13000 ВА) — повний захист невеликого заміського будинку без електрообігріву, підключення промислового обладнання;
 • більше 10 кВт (більше 13000 ВА) – достатньо для електропостачання котеджу або дому без електрообігріву (або з невеликим додатковим електрообігрівом), роботи лабораторії або медичного закладу.

Стабілізатор напруги: які існують його типи

Загалом можна виділити три типи стабілізаторів напруги:

 1. Релейні. Вони підійдуть для невеликих електричних приладів, вони є більш бюджетними, але у них порівняно швидкий знос;
 2. Інвенторні апарати. Ці пристрої використовують для найбільш чутливої техніки, за часту їх використовують у медичних закладах. Вони видають значно менше шуму за інші типи стабілізаторів та маю довгий термін служби;
 3. Симісторні стабілізатори. Вони є найпопулярнішими у нашій країні. У них висока точність, досить хороші шумові характеристики та відносно довгий термін експлуатації. До прикладу, попитом користуються такі моделі, як Елекс Ампер У 12-1/50А (11000) v2.1 – https://stabilizatori.com/stabilizator-naprjazhenija-eleks-amper-12-1-50a-11000-v2-0-ua, які зарекомендували себе як надійні пристрої.
Стабілізатор напруги
на фото стабілізатор напруги ЕЛЕКС АМПЕР У 12-1/50А (11000) v2.1

На що ще варто звернути увагу

Затримка запуску

Коли напруга виходить за межі робочого діапазону стабілізатора, він відключається. При цьому електродвигуни споживачів зупиняються не миттєво. Якщо стабілізатор захищає холодильник, насос, кондиціонер та інші пристрої з двигуном, бажано вибирати моделі із затримкою запуску, щоб убезпечити обладнання від швидкої подачі напруги після короткочасного відключення.

Додаткові опції

Крім основних параметрів стабілізатора слід звернути увагу на додаткові можливості, які дає прилад. Зазвичай вони вказуються в описі:

 • захист від імпульсних та високочастотних перешкод – забезпечується вбудованим мережевим фільтром;
 • захист від перевантажень і короткого замикання автоматичними вимикачами;
 • режим байпасу – коли напруга відповідає нормі, воно подається до споживачів безпосередньо, виключаючи втрати на стабілізацію.

Ці функції роблять використання стабілізатора безпечнішим, ефективнішим і зручнішим, але їх наявність не є необов’язково.

Отже, в нас час стабілізатор напруги це не є якийсь додатковий пристрій, а необхідність для більшості будинків, адже перепади напруги будуть створювати вам безліч проблем на вирішення яких вам може знадобитися дуже багато коштів, а стабілізатори допоможуть Вам уникнути цих витрат і дозволить спокійно проживати у своєму домі.