Росіяни не випускають людей із затоплених Олешок: вони сидять на дахах і молять про порятунок (відео, фото)

Мешканці Олешок, що знаходяться на окупованій частині Херсонської області опинилися у водній пастці через підрив російськими військовими Каховської ГЕС. Російські окупанти не випускають людей з небезпечної зони підтоплення, люди перебувають у відчаї.

Про це говориться в листі, який опублікував журналіст Андрій Цаплієнко у своєму телеграм-каналі.

Жінка на ім’я Вікторія, у якої батьки залишилися в містечку Олешки, розповіла про ситуацію на лівому березі Херсонської області.

За її словами, в центрі Олешок поки що немає великої води, оскільки там найвище місце.

«По околицях води понад три метри, виїздів з міста немає. Пишуть, що течія велика, на гумових човнах небезпечно. Люди намагаються якось організуватися для допомоги іншим, але немає плавзасобів, а також “асвабадітелі” не пропускають людей», – йдеться цьому у листі.

Олешок
фото з затоплених Олешок

Авторка листа просить підняти тему порятунку людей лівого берега в ЗМІ.

лист жінки з Олешок

Про те, що жителі Олешок не можуть евакуюватися, Цаплієнко писав і 6 червня. За його словами, люди сидять на дахах будинків.

«В Олешках, на лівому березі Дніпра навпроти Херсона, окупанти не дають евакуювати людей. Багато хто залишається на дахах підтоплених будинків, їхні прохання про допомогу ігноруються. Тих, хто намагається вивезти постраждалих на човнах, окупанти зупиняють», –  пише Цаплієнко.

Журналіст зазначив, що немає жодних гарантій, що люди виживуть.

В Олешках перебувають також діти. На одному з відео, яке було зняте дроном, хлопчик з мамою перебувають на даху будинку, який повністю у воді. Вони плачуть і молять про порятунок. Відео можна переглянути нижче:

Раніше ми писали: “Врятувалися лише качечки і лебеді”: в зоопарку Нової Каховки підтвердили загибель усіх тварин