Суд у Нідерландах прийняли рішення повернути «скіфське золото» Україні

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у 9-річній баталії та прийняв остаточне рішення повернути «скіфське золото» Україні.

Про це повідомляє керівник офісу президента Андрій Єрмак; також про це повідомляє видання Hogeraad.

У жовтні 2021 року Апеляційний суд ухвалив, що передача коштовностей скіфського золота має бути здійснена Україні. Це рішення залишається чинним. Так сьогодні постановив Верховний суд”, — йдеться у повідомленні.

“… Зараз суд повністю відмовив у касаційній скарзі «кримських музеїв» і залишив в силі рішення апеляції, яким було задоволено позовні вимоги України. Тріумф справедливості буде й в інших справах, які стосуються злочинів росії. Ми повернемо все, що належить нашій нації”, – зазначив Андрій Єрмак у телеграм.

Нагадуємо, під час окупації росією Криму артефакти скіфського золота були виставлені експозицією в музеї в Нідерландах. Україна і «кримські музеї», які знаходяться під російською окупацією намагались повернути золоті артефакти.

Суд в Нідерландах, у грудні 2016 року ухвалив рішення, що кримські скарби мають бути передані державі Україна. Після цього “музеї Криму” подали касаційну скаргу до Верховного суду щодо рішення Апеляційного суду. В свою чергу Україна також подала касаційну скаргу.