Як вибрати сонцезахисні окуляри, в яких зручно керувати автомобілем?

Зорова система людини має природний механізм захисту від яскравого світла та шкідливого випромінювання. Коли ви опиняєтесь на сонці, ваші зіниці звужуються, а повіки стискаються. Проте, ви не можете довго мружитись, адже очі починають сльозитись та знижується концентрація уваги. Це особливо небезпечно, коли ви керуєте автомобілем. Щоб зменшити навантаження та захистити очі від ультрафіолетового випромінювання, варто використовувати окуляри. Обирайте якісні сонцезахисні окуляри в каталозі https://kyivlinza.ua/catalog/solntsezashchitnye-ochki/ та обов’язково надягайте, коли керуєте автомобілем.

_pNMvJpJs5wfpSCANTfFu8Dpzds3BlocuJ-Qeq3hNcTSNZ_jMc8DnTSXxxW0mc-zAViopgCad9Yj-HfpuwaAnchM11Vo3EfmBstRvg88N6NJ7m6PALtl0YnwCzIdvNxWXDtQGO1pxHkhv2xZrwgYSr4

 

Чи потрібні сонцезахисні окуляри у тонованому салоні?

Більшість сучасних автомобілів мають тонування на вікнах, тому водії та пасажири зазвичай знімають сонцезахисні окуляри. Насправді очі потрібно захищати, навіть якщо плівка пропускає не більше 10-20% світла, адже вона не має 100% захисту від ультрафіолету. Коли ви сідаєте у затемнений салон, ваші зіниці розширюються, а через кришталик проходить максимальна кількість ультрафіолетового випромінювання. Тому обов’язково використовуйте окуляри, коли керуєте автомобілем у сонячну погоду.

RmvBjRv1Yic7gKYpVUCNy9lGlYqYwfBsA4ZY_VdmHFuJVv7gxIjDyGR5RHa5n4X5oC7pqyCpWgXvSF-XOVAQXCjbBUKhj5L-QZP2lqSyU7sswKK7RlZsYM9C-4MUEGq0kLwO4lpTtnj7SHsqINv5TjY

Як вибрати зручні та безпечні окуляри для водія?

Безпечні аксесуари для керування авто відповідають таким вимогам:

  • Вони легкі та мають полікарбонатні лінзи;
  • На 100% захищають від ультрафіолету;
  • Мають поляризаційне покриття.

Якщо ви багато часу проводите за кермом, обирайте окуляри із пластиковою оправою та силіконовими носоупорами. У вечірню пору обличчя людини набрякає, тому важка металева оправа буде натирати та залишати сліди на скронях та переніссі. Переконайтесь, що обраний аксесуар має лінзи з полікарбонату. Це найлегший та найбезпечніший вид пластику, який при ударі деформується, або покривається сіткою тріщин. Але не розлітається на дрібні уламки, як скло.

Ідеальні окуляри для водія обов’язково мають поляризаційне покриття, яке відсікає вертикальні світлові промені. Бліки на мокрому капоті чи асфальті, ксенонові фари зустрічних автомобілів, яскраві вивіски у темну пору — все це напружує очі та підвищує ризик ДТП. Поляризація відсікає більшу частину відблисків та підвищує контрастність предметів. Це покриття покращує огляд у сонячні та похмурі дні.

9aebol88_UwiQ1rovSsTz1O17THepi21puDUp_FfA_K1mcNDglQHU15fuScL9Tg6UJN3-O1lE_uthtsLdqPYW9EnQAnwqFVWwByzIzeEouTO4kOLHfYfEeFMU_dA4PoUTOR7c5xTVGjtcLSEbu1aiwM

Вся увага на клас світлопроникності 

Одним із головних критеріїв вибору аксесуарів для керування автомобілем є інтенсивність тонування лінз. У повсякденному житті ми носимо окуляри 2 або 3 категорії світлопроникності. Друга категорія пропускає до 40% світла, третя — не більше 18%. Обидві категорії лінз можна використовувати під час керування автомобілем. Але потрібно зважати на інтенсивність тонування вікон. Якщо ваш салон має тонування понад 70%, використовуйте окуляри 2 категорії. Пам’ятайте, що у лінзах 4 категорії заборонено керувати автомобілем.