Оприлюднено звіт про причини нападу акули на росіянина: попередні версії були невірними

Два тижні назад в єгипетському курорті Хургада біля самого пляжу тигрова акула напала на росіянина і з’їла його. В мережі обговорювали різні версії та причини нападу акули на росіянина, але щоб бути об’єктивними вчені вирішили дослідити це питання і дати остаточну відповідь.

Так, єгипетські вчені дійшли висновку, що всі попередні версії причини нападу акули на російського туриста можуть виявитися невірними. Принаймні технічний звіт про інцидент з акулою поблизу пляжу в Єгипті, який був підготовлений єгипетським науковим комітетом, що складається з експертів з морських наук із заповідників Червоного моря та Інституту морських наук та рибальства в Хургаді, назвав ще одну причину того, що акули підходять до узбережжя, та нападають на людей. І ця причина – голод.

«Напад був скоєний з метою отримання необхідного харчування через перевилов та нестачу рибних запасів у Червоному морі», – зазначають вчені.

акула
на фото напад акули на росіянина

«Цей напад можна вважати одним із очікуваних нещасних випадків, які можуть статися у Червоному морі. Кількість нападів акул на людей збільшилася останнім часом внаслідок того, що рибні запаси в Червоному морі страждають через незаконну та нерегульовану рибальську діяльність», – також зазначено у звіті комітету.

Інших причин для агресії акули у своїй дослідження не виявило.

Раніше висувалися інші версії нападу акули на росіянина

Вчені заявляли, що ризик нападу акул збережеться щонайменше до серпня. Причина – біологія. Як пояснив доктор Махмуд Абдель-Раді, професор морського середовища в Національному інституті морських наук у Червоному морі, тип акули, яка напала на туриста, відноситься до сумнозвісного типу тигрових акул, які часто нападають на плавців і дайверів. Вони живуть там, де течії досить теплі, і навіть коли вода прогрівається, акули припливають на мілководді. Основна причина – захист дитинчат, щоб їх не зжерли акули-самці. При цьому небезпечний сезон починається з травня – коли акули шукають безпечне місце і однозначно агресивні – і триває аж до серпня.

А рибалки, у свою чергу, вважають, що акул «підгодували» судновласники, так заявив Ахмед аль-Маграбі, голова рибальського синдикату Дамієтта в Єгипті. Він заявив, що власники торгових суден часто нишком скидають мертву або хвору худобу у відкрите море. Що «підгодовує» акул. Але й більше того: за його словами, цілком можливо, що причина агресії акули по відношенню до людини, яка напала на російського туриста, пов’язана зі скиданням єгипетських паломників, які померли під час ходжу під час їхнього перевезення морем до Саудівської Аравії — як запевняє єгиптянин, недобросовісні перевізники, щоб приховати порушення під час таких переїздів, також скидають їх у Червоне море.

Раніше ми писали: “Не все так однозначно”: Золкін розповів свою версію про акулу, яка з’їла росіянина в Єгипті