У Чернівецькій області чоловік двічі відмовився отримувати повістку: говорив, що не дозволяє релігія

У Чернівецькій області чоловік двічі відмовився від отримання повістки. Пояснював це тим, що його релігія не дозволяє служити у війську. Чоловік двічі проходив медичний огляд військово-лікарською комісією, яка визнала його придатним до військової служби.

Про це йдеться у вироку Глибоцького районного суду від 19 червня 2023 року.

Вперше призовник відмовився від отримання повістки 31 січня 2023 року, після того, як пройшов медичний огляд військово-лікарською комісією, яка визнала його придатним до військової служби.

3 квітня 2023 року чоловік повторно пройшов медичний огляд військово-лікарською комісією з метою визначення ступеню придатності до військової служби у Збройних Силах України, за результатами якої був знову визнаний придатним.

14 квітня 2023 року при врученні йому повістки про явку на 17 квітня 2023 року для подальшого відправлення у в/ч для проходження військової служби за мобілізацією, призовник повторно категорично відмовився від отримання повістки, у зв’язку з чим працівникам центру комплектування було складено акт про відмову від отримання повістки для призову за мобілізацією, листа доведення про кримінальну відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією.

Призовник пояснив це тим, що його віра забороняє йому йти на війну та брати зборю в руки.

Суд прийняв рішення

Суд визнав його винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України і призначили йому міру покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України чоловіка вирішили звільнити від відбування призначеного покарання, якщо він протягом дворічного іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов’язки.

Раніше ми писали: “Ось моя зброя – нею можна утилізувати ворога”: Віталік Козловський після отримання повістки, звернувся до українців