Молитва на Різдво Івана Хрестителя, яку промовляють 7 липня

Різдво Івана Хрестителя є великим неперехідним церковним святом, яке православні християни та греко-католики відзначають щорічно 7 липня. У римсько-католицькій церкві свято відзначають майже на два тижні раніше – 24 червня.

Іван Хреститель – найшанованіший у християн святий після Діви Марії. Славного пророка Іоанна називають Предтечею, оскільки він народився на півроку раніше, ніж Ісус Христос і проповідував людям про пришестя Господа. Хрестителем його назвали, бо Іван хрестив у річці Йордан Сина Божого. Також відомо, що пророк Іоанн по материнській лінії припадав родичем Ісусу Христу – його мати перебувала у близькій родині з Пресвятою Богородицею.

Майбутній пророк жив у пустелі, молився і постив, готуючись до майбутньої проповіді. Коли йому виповнилося 30 років, Іван покинув свій притулок і почав проповідувати. Пророк вирушив до народу і передбачив пришестя Месії – Спасителя Ісуса Христа, який позбавить народ Ізраїлю від гріхів.

У чому суть Різдва Івана Хрестителя

Про чудові обставини народження пророка Іоанна Хрестителя розповідає Євангеліє від Луки. Воно говорить, що священнослужитель Захарія та його дружина Єлисавета були безплідними. Чоловік і дружина вели праведний спосіб життя і вже перебували у похилому віці, коли під час служби у храмі до Захарія зійшов архангел Гавриїл. Небесний посланець розповів про його швидке батьківство.

Захарія засумнівався, що саме в їхній сім’ї може з’явитися на світ майбутній пророк Іоанн Хреститель, за що був покараний німотою. Однак Єлисавета змогла виносити та народити здорового малюка. Знову дар мови Захар отримав лише восьмого дня після народження майбутнього пророка, після того, як батько дав немовляті ім’я Іоанн.

Хоча Предтеча Господній і хрестив у Йорданських водах Ісуса Христа, але жити йому довелося недовго. Пророк прийняв мученицьку смерть від рук царя Ірода Антипи.

Важлива молитва до Івана Хрестителя

“Святий Іване, предтече і хрестителю Господній. Тебе послав Господь, щоб дати свідчення про світло і щоб увірували всі в те правдиве світло, яке прийшло у світ просвітити кожну людину. Ти – всехвальний пророк, більший від усіх пророків. Вони проповідували Христа Ісуса словами, а ти вказав на нього рукою і мовив: «Це Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу».

Ти проповідував покаяння, ти хрестив розкаяних у Йордані, ти вдостоївся своєю рукою торкнутись голови самого Царя і Бога. Ти – перший мученик, ти – посників і пустельників наставник, ти – вчитель чистоти, ти – близький друг Христа. Тебе прошу, до тебе припадаю: не відмов мені в заступництві. Нехай моє життя відновиться справжнім покаянням, немов другим хрещенням.

Випроси мені ласку прощення усіх гріхів і повернення на дорогу справжнього християнського життя, щоби з твоєю допомогою я жив(жила) у Божій благодаті і зміг(змогла) колись увійти в царство вічного життя. Амінь”.

Що не можна робити 7 липня на Івана Хрестителя

  • Не можна купатися у річках та озерах, тому що нечиста сила може затягнути під воду. Особливо потрібно бути обережними дітям, вагітним жінкам та людям похилого віку;
  • Не можна 7 липня продавати, позичати або просто віддавати щось із сім’ї;
  • Не можна в Іванів день піднімати з землі побачені гроші – за прикметою, в майбутньому чекають злидні;
  • Не можна у свято Івана нести близько до тіла зірвану чарівну квітку папороті, яка приносить любов, щастя та багатство;
  • Не можна в Іванів день вранці приймати душ. Сьогодні прийнято обливати один одного водою на щастя, здоров’я та кохання;
  • Не можна 7 липня пити чаї з таких трав, як полин та мати-й-мачуха – можна залучити до себе хвороби.