Хочу бананчик і водичку: 6-річна дівчинка, якій пересадили серце сказала перші слова після трансплантації (Відео)

Нагадуємо, 4-річний хлопчик із Рівненщини після своєї смерті врятував життя зразу трьом діткам.

Батьки 4-річного хлопчика дали згоду на посмертну пересадку органів, аби подарувати шанс на життя іншим дітям. Причина смерті – крововилив в мозок, спричинений аневризмою. За словами лікарів, шансів на порятунок не було і батьки дали згоду на забір органів.

Серед врятованих діток 6-річна дівчинка. Того ж дня медики Інститут серця МОЗ України пересадила серце 6-річній Соломії, яка страждала на дилатаційну кардіоміопатію. До трансплантації було задіяно зразу 18 лікарів Інституту серця.

серце
На фото 6-річна дівчинка, якій пересадили серце

“Близько першої ночі операцію завершили, ще дві години Соломія залишалася підключеною до апарату штучного дихання, а вже під ранок її легені і донорське серце працювали злагоджено”, – зазначається в повідомленні.

Медики і батьки Соломії навіть дозволили мамі донора послухати, як б’ється серце її сина в грудях врятованої дівчинки. Також керівник Інституту серця Борис Тодуров опублікував зворушливе відео перших слів дитини після пересадки органу.

Також, слід зазначити, що 12-річному Антону з окупованої частини Херсонської області пересадили обидві нирки. Понад 3 роки він чекав на трансплантацію та жив в Охматдиті. Ця операція стала для нього просто таки рятівною. Через вікову різницю і різну масу тіла Антону пересадили одразу обидві нирки. Трансплантовані органи мають здатність рости в новому організмі.

Нову печінку отримав 15-річний Дмитро з Кіровоградської області. Юнак мав цироз печінки неуточненої етіології і за стутусом екстреності потребував невідкладної пересадки органу.