“Назвав злочинцями військових, які отримали поранення на фронті”: СБУ затримала скандального недоблогера зі Львівщини

24 липня 2023 року Служба безпеки України затримала 40-річного скандального дрогобицького (недо)блогера Мар’яна Чаву, який образ хлопців, які отримали поранення на фронті.

Блогера підозрюють у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ.

Скандально відомим Мар’ян Чава став після інциденту у червні в місті Дрогобич Львівської області. Блогер на вулиці підійшов до представників ТЦК, коли ті роздавали повістки. Чава назвав злочинцями військових, які отримали поранення на фронті й почали працювати в ТЦК. Він заявляв, що саме завдяки його податкам захисники отримують зарплату, проганяв й погрожував викликати слідчо-оперативну групу. Конфлікт із військовими він знімав на відео, яке згодом опублікував в соцмережах.

Один із воїнів, на якого накинувся блогер – 23-річний Артем Бєлоусов, який воював з 18 років у складі бойової 24 бригади Короля Данила. Хлопець на війні втратив око та має другу групу інвалідності. Після цього його перевели на роботу у військкомат.

Інший військовий – 57-річний Михайло Андрієвський. Він був близько року на передовій, воювати пішов разом з сином. 24 грудня 2022 року його 31-річного сина вбили російські окупанти. 

Затриманий називає себе правозахисником, адвокатом і блогером. Він має YouTube-канал «Знай свої права», де є понад 120 тис. підписників. Крім цього, блогер створив мережу телеграм-каналів, які називає «групами волевиявлення» у кожній з українських областей.

Загалом його канали у телеграмі налічують десятки тисяч підписників, яким він розповідає, як позбутися статусу ФОП, встановлювати в Україні «народовладдя» та створювати свої «територіальні громади».

Блогер публікує на YouTube десятки відео, де він цькує військових та поліцейських, й заявляє, що захищає свої права та Конституцію України. У відео розповідає, що в Україні немає війни, не існують державні органи та органи місцевого самоврядування, немає поняття «громадянин».

Тепер цьому горе-блогеру загрожує від п’яти до восьми років ув’язнення.

Читайте також: Нардеп від “Слуги народу” Юрій Арістов, який відповідає за нацбезпеку, “засвітився” на Мальдівах