Прокурори передали ЗСУ танк Т-80, з якого російські військові обстрілювали лікарню на Сумщині

Сумська обласна прокуратура здійснила передачу танка Т-80 військовослужбовцям Збройних Сил України. Цей танк став ключовим речовим доказом у кримінальному провадженні щодо обстрілу Тростянецької лікарні на Сумщині.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

23 березня 2022 року, під час окупації міста Тростянець російські військові з танка Т-80 влаштували обстріл міської лікарні. Після ретельного розслідування було встановлено особу військовослужбовця РФ, який віддав наказ здійснити прицільні постріли по будівлі лікарні. Виявилось, що це був командир танка, який належав до 6-ї танкової роти 12-го гвардійського танкового полку “Шепетівський”, що входить до складу 4-ї гвардійської танкової дивізії “Кантимирівська”.

танк

В результаті, Сумська обласна прокуратура скерувала обвинувальний акт до суду стосовно зазначеного військовослужбовця за порушення законів та звичаїв війни (частина 2 статті 28, частина 1 статті 438 Кримінального кодексу України).

Наразі справа знаходиться на стадії підготовчого судового засідання, і вирішується питання про проведення спеціального судового розгляду.