Популярного українського ведучого засудили до смертної кари в Ірані

Український ведучий і блогер Артемій Сурін здійснив феноменальну навколосвітню подорож без жодного авіаперельоту, але в Ірані на нього чекала біда.

Сурін подолає більше 100 тисяч км за канонами Британського Королівського географічного товариства: лише пішки, на машині або водним транспортом.

Блогер відвідав усі континенти, провів у навколосвітній подорожі 280 днів. Але біда з ним трапилася саме в Ірані. Українця засудили до смертної кари за шпигунство. Сурін розповів, що все почалося під час знімань з дрона давніх руїн. Незважаючи на те, що у блогера був дозвіл на знімання, іранська поліція не захотіла його слухати.

“Того вечора я був затриманий, а наступного ранку мені призначають суд. Суд відбувається без перекладача, без адвоката, без нікого. Не слухаючи мене, ухвалили рішення, що громадянин України Сурін Артемій звинувачується у шпигунстві проти Ісламської Республіки, і постановляють заарештувати. Я знав, що в цій ситуації є лише да варіанти: 1 – довічне ув’язнення, 2 – смертна кара. За кілька годин я опинився у в’язниці, а наступного ранку вже перевели до в’язниці корпусу стражів Ісламської Республіки. Це ті самі злочинці, які збили український літак. Тоді мені здавалося, що це все – вже кінець”, – розповів Артемій Сурін.

Під час одного з допитів у тюремному корпусі український мандрівник зустрів офіцера, який вирішував його подальшу долю. Цю зустріч Артемій називає дивом.

“Я потім аналізував, якщо б мене привезли на 10 секунд пізніше, був би хтось інший, а всі, кого я зустрічав у правоохоронних органах Ірану, – це нелюди. Там відбуваються знущання. Але багатогодинний допит був саме з цим офіцером, і він потім ухвалив рішення, щоб мене випустили, і це справді було диво. Посольство України докладало зусиль, щоб мені допомогти, коли я перебував у в’язниці. Після того, як мені вдалося вийти з в’язниці, вони евакуювали мене і прихистили у своєму посольстві. Потім я був евакуйований із країни до Азербайджану. Навіть вони казали, що це диво”, – зазначив блогер.

Читайте також: “Коштують у 10 разів менше за іранські”: українці винайшли аналог дронів-камікадзе Shahed (відео)