Колаген — найважливіший білок для нашої шкіри

Колаген є найпоширенішим білком у нашому організмі. Він підтримує здоров’я суглобів, кісток та шкіри. Організм здатний самостійно синтезувати його. Втім з віком ця здатність дещо погіршується. Через це з’являються перші ознаки старіння. Розповімо, як уникнути передчасної нестачі білка.

Чому колаген настільки важливий для нашої шкіри?

Колаген є структурним білком, який міститься в сполучних тканинах, шкірі, кістках та хрящах. Він забезпечує здорове функціонування нашого тіла. М’якість та ніжність шкіри малюків забезпечується саме шляхом високого синтезу колагену. Втім з віком наш організм виробляє все меншу кількість білка, що одразу відображається на стані дерми. Сповільнення виробництва колагену відбувається приблизно у 25 років. Окрім фактору віку, на синтез білка можуть впливати шкідливі звички (вживання алкоголю та паління), а також неправильна дієта. Негативно на синтез колагену впливають і УФ-промені. Тому важливо завжди користуватись сонцезахисним кремом.

Нестача колагену призводить до сухості шкіри, появи зморшок, ламкості волосся та нігтів, болю у суглобах. У дуже важких випадках можуть з’являтися болі у м’язах, оніміння кінцівок, лущення шкіри, поява болісних та сверблячих висипань. Вживання спеціальних добавок з колагеном покращує еластичність та гідратацію шкіри. Також вони сприяють зціленню ран, запобіганню шрамів, зменшенню темних плям тощо.

Як відновити рівень колагену в організмі?

Щоб відновити рівень важливого білку, важливо правильно харчуватись. Велика кількість колагену міститься у кістковому бульйоні та желатині. Також користь приносить вживання бобових та соєвих продуктів. Є ще морський колаген, який отримують з риби та інших джерел водного походження. Зазвичай харчові добавки на основі морського колагену представлені у вигляді різноманітних таблеток та порошків. Існують і спеціальні харчові добавки на основі рослин, які ідеально підходять веганам.

Загалом спеціальні харчові добавки — ідеальний спосіб забезпечити організм важливим білком. При цьому слід обирати дійсно перевірені та надійні бренди. Одним із найкращих варіантів є супер колаген з вітаміном C та біотином від NeoCell, який має чудову ефективність, підтверджену численними позитивними відгуками від користувачів.

Як захистити колаген в організмі?

Щоб вживання харчових добавок приносило максимальну користь для здоров’я, рекомендується дотримуватись певних правил. Серед них:

  • уважно стежити за споживанням води щодня. Дуже важливо випивати не менше 2,5 л рідини на день. Не менш цінно зволожувати шкіру, користуючись спеціальними кремами для догляду;
  • уникати сонця. УФ-промені пошкоджують клітини, шкодять шкірному бар’єру, а також негативно впливають на рівень колагену в організмі. Тому важливо перед виходом на вулицю наносити спеціальний крем з SPF-фільтром 30 та вище, а також за можливості уникати сонця у пік його активності (з 11 години ранку до 16 години дня);
  • відмовитись від шкідливих звичок. Тютюнові вироби шкодять нашій шкірі, а токсини пошкоджують колаген;
  • вживати велику кількість антиоксидантів. Чорниця, вишня, темна листова зелень та інші продукти мають дуже важливе значення для підтримки здоров’я. Вони містять антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали, що шкодять шкірі;
  • ретельно обирати засоби догляду. Варто надавати перевагу тим продуктам, які містять у своєму складі колаген, гіалуронову кислоту та інші важливі інгредієнти, щоб підтримувати оптимальний рівень зволоження шкіри.

Колаген відіграє важливу роль у підтримці структури та еластичності шкіри, допомагаючи зменшити появу зморшок, а також підтримувати молодість дерми. Втрата колагену призводить до серйозних наслідків. Саме тому важливо уважно стежити за своїм здоров’ям та вживати спеціальні добавки з колагеном. Не менше значення має й образ життя: слід відмовитись від шкідливих звичок, надаючи перевагу правильному харчуванню. Потрібен правильний догляд за шкірою, а також треба своєчасно захищати її від негативного впливу ультрафіолетових променів.