Видалення зубів мудрості: коли це необхідно

Іноді видалення зубів мудрості стає необхідним, і ця процедура може бути досить складною. Розглянемо все, що ви повинні знати про зуби мудрості, можливі проблеми, пов’язані з їх зростанням і видаленням, а також як проводиться видалення зубів мудрості.

Все, що тобі потрібно знати про зуби мудрості

Зуби мудрості з’являються у віці від 17 до 25 років. Іноді можуть вирости менше ніж чотири зуби мудрості або взагалі людина може не мати їх. 

Можливі проблеми при зростанні зубів мудрості

Зуби мудрості можуть призвести до різних проблем, оскільки зазвичай ротова порожнина не має достатнього місця для них. Деякі з найпоширеніших проблем при зростанні зубів мудрості включають:

 1. Біль та дискомфорт. Зуби мудрості можуть зростати під кутом або в ясна.
 2. Руйнування інших зубів. Зуби мудрості можуть тиснути на сусідні зуби, що може призвести до руйнування зубів поруч.
 3. Запалення ясен та кісти. 

За перших же симптомів варто звернутися до кваліфікованого стоматолога. В стоматології Юводент працюють досвідчені стоматологи, які готови вирішити будь-які ваші стоматологічні проблеми. 

зубів мудрості

Як зрозуміти, що потрібно видаляти зуб мудрості?

Не завжди всім необхідно видаляти зуби мудрості. Однак є кілька ознак, які можуть вказувати на необхідність видалення:

 • запалення та інфекції
 • проблеми з прикусом;
 • зуби мудрості не можуть вирости правильно.  

Реабілітація після видалення зубів мудрості

Після видалення зубів мудрості важливо дотримуватися правильного плану реабілітації, щоб зменшити ризик ускладнень і прискорити процес відновлення. Ось деякі важливі кроки та поради для реабілітації після видалення зубів мудрості:

 1. Дотримуйтеся плану стоматолога. По-перше, важливо слухати поради та інструкції свого стоматолога щодо післяопераційного догляду та медикаментів, які вам призначили.
 2. Відпочивайте. Перші 24 години після операції важливо відпочивати і уникати різких рухів та фізичного напруження.
 3. Харчування. Після видалення зубів мудрості вам рекомендується споживати м’яку їжу та уникати гарячої та гострої їжі, оскільки це може спричинити біль та подразнення.
 4. Гігієна ротової порожнини. Не чистіть зуби протягом перших 24 годин після операції. Після цього обережно проводьте гігієну ротової порожнини до повного заживлення.
 5. Антисептичні розчини. Використовуйте антисептичні розчини, які вам рекомендував стоматолог, для промивання порожнини рота та запобігання інфекціям.
 6. Уникайте куріння і алкоголю. Куріння та споживання алкоголю може ускладнити процес відновлення і сприяти кровотечі.
 7. Післяопераційні візити. Заплануйте післяопераційні візити до стоматолога для оцінки стану та відновлення.

Пам’ятайте, що реабілітація після видалення зубів мудрості може зайняти декілька днів до декількох тижнів, в залежності від складності операції та вашого індивідуального стану здоров’я. Важливо дотримуватися рекомендацій свого стоматолога та приділяти увагу своєму комфорту і загальному стану здоров’я під час періоду відновлення.