Як правильно обрати тактичне (військове) взуття

Тактичне взуття – це спеціальне взуття, призначене для виконання військових або тактичних завдань. Воно відрізняється від звичайного взуття підвищеною міцністю, надійністю, комфортом і ергономікою. Тактичне взуття повинне забезпечувати захист стопи від травм, забезпечувати комфорт при тривалому носінні і дозволяти бігати, стрибати і виконувати інші рухи, необхідні для виконання військових завдань. Якщо ви хочете купити тактичне взуття для себе, це слід робити лише у провіреному часом магазині.

Вибір тактичного взуття

Якщо ви вирішили взуття тактичне купити, необхідно враховувати наступні фактори:

 • Сезонність. Для літа підійдуть легкі і дихаючі моделі, а для зими – тепле і водонепроникне взуття.
 • Тип поверхні, на якій буде використовуватися взуття. Якщо ви будете ходити по асфальту, то вам не знадобиться таке міцне взуття, як для походів по лісу, або гір.
 • Вид діяльності. Якщо ви будете використовувати взуття для повсякденного носіння, то вам не знадобляться такі додаткові функції, як сталевий носок або водонепроникна мембрана.
 • Власні уподобання. Вибирайте взуття, яке вам зручно і в якому ви будете почуватися комфортно.
тактичне
Напівботинки 6″ Мембрана зима COBRA FURY Олива 36-46 р.

Основні характеристики тактичного взуття

До основних характеристик тактичного взуття відносяться:

 • Матеріал верха. Найчастіше для виготовлення верха тактичного взуття використовують натуральну шкіру або нубук. Шкіра забезпечує високу міцність і довговічність, а нубук – хорошу повітропроникність.
 • Матеріал підошви. Для виготовлення підошви тактичного взуття використовують гуму, поліуретан або мікс цих матеріалів. Гума забезпечує хороше зчеплення з різноманітними поверхнями, а поліуретан – додаткову амортизацію.
 • Захист стопи. Тактичне взуття часто оснащується додатковими елементами захисту стопи, такими як сталевий носок, антипрокольна підкладка і система фіксації гомілкостопу.
взуття
Кросівки тактичні Койот

Види тактичного взуття

Тактичне взуття можна розділити на наступні види:

 • Чоботи. Чоботи – це найпоширеніший вид тактичного взуття. Вони забезпечують високий рівень захисту стопи і гомілкостопи.
 • Кросівки. Кросовки – це більш легкий і зручний варіант тактичного взуття. Вони підходять для повсякденного носіння і для виконання нескладних завдань.
 • Інше тактичне взуття. Зазвичай таке взуття використовують для певних вузькопоставлених завдань, або робіт.

Як правильно підібрати розмір тактичного взуття

При виборі тактичного взуття Viktailor необхідно враховувати, що воно повинно бути трохи вільним, щоб нога могла вільно рухатися. Для правильного підбору розміру взуття необхідно виконати наступні дії:

 1. Поміряйте стопу за допомогою сантиметрової стрічки.
 2. Додайте до отриманого розміру 0,5-1 см.
 3. Виберіть взуття, розмір якого відповідає отриманим значенням.
тактичні
Кросівки тактичні CHIMERA LOW Чорні

Як розносити тактичне взуття

Тактичне взуття з натуральної шкіри або нубуку необхідно розносити. Для цього необхідно носити взуття вдома протягом кількох годин щодня. Перед тим, як одягати взуття, рекомендується нанести на ноги тальк або дитячий крем.

Догляд за тактичним взуттям

Щоб тактичне взуття прослужило вам довго, необхідно правильно за ним доглядати. Для цього необхідно дотримуватися наступних правил:

 • Після кожного носіння очищайте взуття від бруду і пилу.
 • Використовуйте спеціальні засоби для догляду за тактичним взуттям.
 • Не сушіть взуття на батареї або під прямими сонячними променями.

Слід зазначити, що тактичне взуття Viktailor – це важливий елемент спорядження для військових і людей, які займаються активним відпочинком. При виборі тактичного взуття необхідно враховувати всі фактори, описані в цій статті.