Топ 10 українських фільмів усіх часів

Любите дивитися українське кіно? Тоді Вам буде цікаво дізнатися про Топ 10 українських фільмів.

Українське кіно за останні 30 років пережило неабиякі зміни. Від спаду після розпаду СРСР до відродження у 2010-х роках, українське кіно вийшло на міжнародну арену з низкою успішних фільмів, які отримали визнання критиків та глядачів.

У цій статті ми хочемо Вам представити свій список з 10 найкращих українських фільмів. Цей список заснований на наших власних враженнях і оцінках, а також на думках інших кінокритиків і експертів.

Топ 10 українських фільмів

1. «Плем’я» (2014)

«Плем’я» — це художній фільм, знятий українським режисером Мирослава Слабошпицького. Фільм розповідає про історію кохання між глухонімим хлопцем і дівчиною в польському інтернаті для глухих.

Фільм є яскравим і реалістичним фільмом, що розповідає про життя людей з особливими потребами. Фільм є надзвичайно чуттєвим і проникливим. Фільм вийшов на екрани в 2014 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах. Касові збори фільму в Україні склали понад 15 мільйонів гривень.

2. «Атлантида» (2019)

«Атлантида» — це художній фільм, знятий українським режисером Валентином Васяновичем. Фільм розповідає про історію кохання між українським солдатом і вчителькою в окупованому Криму.

Фільм є потужним і драматичним фільмом, що розповідає про війну та її наслідки. Фільм є надзвичайно реалістичним і правдивим. Фільм вийшов на екрани в 2019 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні. Касові збори фільму в Україні склали понад 10 мільйонів гривень.

3. «Мої думки тихі» (2020)

«Мої думки тихі» — це трагікомедія, знятий українським режисером Антонієм Лукічем. Фільм є чуттєвою і проникливою історією про сім’ю та любов. Фільм є надзвичайно позитивним і надихаючим.

Фільм вийшов на екрани в 2020 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Одесі. Касові збори фільму в Україні склали понад 15 мільйонів гривень.

4. «Віддана» (2020)

«Віддана» — це історичний фільм, знятий українським режисером Тарасом Ткаченком. Фільм розповідає про історію кохання між українською дівчиною і польським шляхтичем у XVII столітті.

Фільм є яскравою і романтичною історією, яка розповідає про українську культуру та історію. Фільм є надзвичайно красивою і атмосферною. Фільм вийшов на екрани в 2020 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. Касові збори фільму в Україні склали понад 10 мільйонів гривень.

5. «Тіні забутих предків» (1964)

«Тіні забутих предків» — це художній фільм, знятий радянським режисером Сергієм Параджановим. Фільм розповідає про кохання юнака Івана та сільської дівчини Марічки в Карпатах.

«Тіні забутих предків» — це справжній шедевр українського кіно. Фільм є яскравим і поетичним зображенням українського фольклору та культури. Параджанов зумів створити неповторну і атмосферну картину Карпатського краю.

6. Поводир, або Квіти мають очі (2014)

Це історичний драматичний фільм, знятий українським режисером Олесем Саніним. Фільм розповідає про історію американського хлопчика та українського сліпого музики, які подорожують Радянською Україною напередодні та під час Голодомору.

Фільм є яскравим і реалістичним фільмом, що розповідає про трагедію Голодомору. Фільм є надзвичайно чуттєвим і проникливим. У фільмі головні ролі американського хлопчика та українського сліпого музики зіграли Джон Малкович та Сергій Бабкін.

Фільм вийшов на екрани в 2014 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах. Касові збори фільму в Україні склали понад 14,2 мільйонів гривень.

Фільм «Поводир» — це важливий фільм, який розповідає про одну з найтрагічніших сторінок в історії України. Це також фільм, який надихає і мотивує.

7. Сторожова застава (2017)

Це пригодницький фільм, знятий українським режисером Юрієм Ковальовим. Фільм розповідає про історію сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад.

Фільм є яскравим і видовищним, який розповідає про пригоди Вітька в стародавньому світі. Фільм є надзвичайно захоплюючим і динамічним. У фільмі головну роль Вітька зіграв Андрій Федінчик.

Фільм вийшов на екрани в 2017 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Одесі. Касові збори фільму в Україні склали понад 19 мільйонів гривень.

 Топ 10 українських фільмів
Топ 10 українських фільмів

8. Захар Беркут (2019)

Це історичний фільм, знятий українським режисером Валентином Васяновичем. Фільм розповідає про історію ватажка карпатського племені Захара Беркута, який очолив боротьбу проти монгольської навали в 1241 році.

Фільм є масштабною і епічною картиною, що розповідає про героїчну боротьбу українського народу проти загарбників. Фільм є надзвичайно видовищним і емоційним. У фільмі головну роль Захара Беркута зіграв Андрій Іващенко.

Фільм вийшов на екрани в 2019 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні. Касові збори фільму в Україні склали понад 10 мільйонів гривень.

Фільм «Захар Беркут» — це важливий фільм, який розповідає про одну з найважливіших сторінок в історії України. Це також фільм, який надихає і мотивує.

 Топ 10 українських фільмів
Топ 10 українських фільмів

Вам буде цікаво: Відгуки на фільм “Довбуш”: чи варто дивитися

9. «Кіборги» (2017)

«Кіборги» — це історичний фільм, знятий українським режисером Ахтемом Сеітаблаєвим. Фільм розповідає про історію героїчної оборони Донецького аеропорту в 2014-2015 роках.

Фільм є масштабною і епічною картиною, що розповідає про героїзм українських захисників. Фільм є надзвичайно видовищним і емоційним. Фільм вийшов на екрани в 2017 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Одесі. Касові збори фільму в Україні склали понад 20 мільйонів гривень.

10. «Земля блакитна, ніби апельсин» (2022)

«Земля блакитна, ніби апельсин» — це художній фільм, знятий українським режисером Ігорем Копиловим. Фільм розповідає про історію дівчини, яка намагається знайти своє місце в світі після війни.

Фільм є яскравим і емоційним, який розповідає про українську молодь в умовах війни. Фільм є надзвичайно атмосферним і стильним. Фільм вийшов на екрани в 2022 році та отримав численні нагороди, у тому числі нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі в Локарно. Касові збори фільму в Україні склали понад 10 мільйонів гривень.

Ці Топ 10 українських фільмів є яскравими прикладами українського кіно. Вони розповідають про різні теми, але їх об’єднує одне — це якісні і оригінальні фільми, які отримали визнання критиків та глядачів.