Як дешево і надійно захистити кухонні меблі від пошкоджень – обираємо і клеїмо кромку

Меблі, що використовуються на кухні завжди можуть отримати чергову порцію неприємностей – механічний удар, поріз, потрапляння вологи чи кислого розчину на поверхню. Це лише найперший зі списків неприємностей, які можуть очікувати торцеві поверхні меблів – найменш захищені і з яких власне і може початись руйнація всієї конструкції корпусних меблів. Щоб забезпечити збереженість торцевих частин використовують меблеву кромку. Компанія “Томек” пропонує великий вибір меблевої кромки для ваших потреб із можливістю підібрати необхідний колір, що буде повністю співпадати з основною колірною гамою меблів чи контрастувати з ними.

Що таке кромка для меблів і в чому перевага її використання

Кромка для меблів – це міцна і виготовлена під колір основної частини меблів, смуга. Нею обклеюють торцеві частини меблевих плит. Виконує така смуга одразу декілька важливих і корисних функцій:

  • створює завершений дизайнерський вигляд меблів;
  • захищає зрізи плит від проникнення вологи, агресивних руйнуючих речовин;
  • надає більшої міцності і витривалості всій конструкції.

Існує багато різноманітних видів кромок для меблів, проте найпоширенішими є типи меблевої кромки, виготовлених з різних матеріалів. До найпоширеніших матеріалів належать ПВХ та ABS-кромка. За посиланням https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/mdf/ можна обрати та замовити всі необхідні меблеві плитні матеріали, які можна використовувати як для виготовлення і ремонту меблів, так і для інших робіт, включно з облаштуванням інтер’єру.

ПВХ-кромка для меблів – ключові характеристики і переваги

ПВХ– кромка є оптимальною за вартістю і виготовляється з полівінілхлориду – стійкого і гнучкого синтетичного матеріалу.

Серед переваг ПВХ-кромок є також можливість обрати їх у великому асортименті кольорів і текстурних рішень, тобто ідеально сполучити із наявним дизайнерським рішенням. ПВХ-кромка є вологовідбиваючою, добре захищає відповідну частину меблів від ударів, подряпин.

АБС-кромка – поліпшена міцність

ABS–кромки виготовляють зі схожого синтетика, що і ПВХ, проте АБС-склад акрилонітрил-бутадієн-стиролу є міцнішим. Він краще витримує механічні потенційні ушкодження та є непроникним для вологи. Температурний діапазон впевненого застосування сягає від -50С до +80С. Якщо є потреба, можна відшліфувати кромку, оскільки ABS-пластик добре шліфується та не залишає зазубрин, небезпечних ймовірних подряпин.

Поради щодо вибору типу кромки

Кромку для меблів приклеюють за допомогою клейових сумішей. Для промислового приклеювання кромок, використовують спеціальне пристосування кромкооблицювальний станок.

Для облицювання торцевих площин меблів недорогим і універсальним видом матеріалу можна обрати ПВХ-кромку. АБС-кромка є більш стійкою і дорожчою, проте її краще використовувати для меблів, що мають посилене навантаження.