Типи етикеток та їх особливості

Перше чим приступити до друку етикеток, важливо правильно вибрати їх вид, щоб вони сповна могли передавати не тільки інформацію про продукт, але й концепцію самого товару. Для цього варто дізнатися, які бувають види етикеток та дослідити їх особливості, про що ми поговоримо далі. Адже в контексті маркування товарів, вони є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, які додають структуру і розпізнаваність продуктам, які ми купуємо і використовуємо. На даний момент часу найбільш поширеними є наступні види етикеток.

Паперові етикетки

Найбільш поширені варіанти для упаковки, привертають увагу споживачів та містять інформацію про продукт. Вони мають природну текстуру і екологічність, друкуються за допомогою технологій тиснення, офсетного або цифрового друку. Різноманітні за дизайном, вони виготовляються з різних типів паперу, можуть мати різні розміри та форми. Використовуються на продуктах харчування, косметиці, медичних засобах та інших товарах для якісного та інформативного маркування.

Термоетикетки

Інноваційні рішення в маркуванні упаковок, які дозволяють наносити текст, зображення та іншу інформацію без чорнил або тонерів, використовуючи тепло для активації спеціального покриття на етикетці. Для друку термоетикеток використовуються термопринтери, які взаємодіють з термоусадочною стрічкою або рулоном термопаперу, що забезпечує чіткі та яскраві зображення. Широко застосовуються в роздрібній торгівлі, логістиці та інших галузях промисловості, ідеально підходять для маркування продуктів з коротким терміном придатності та для розмітки пакунків.

Етикетки з поліпропілену

Стійкі та гнучкі маркувальні матеріали, які володіють відмінною стійкістю до вологи, тепла та світла. Їх друк зазвичай виконується методами тиснення, цифрового друку або флексографії. Вони відрізняються високою якістю, яскравими кольорами та стійкістю до зносу.

Поліпропіленові етикетки застосовуються в умовах, де потрібна висока стійкість до агресивного середовища або екстремальних температурних умов. В харчовій промисловості для маркування продуктів, в косметичній та фармацевтичній галузях, а також у логістиці для маркування вантажів, які піддаються зовнішнім впливам під час транспортування та зберігання.

Вінілові етикетки

Вирізняються стійкістю до вологи, механічних пошкоджень і вигорання від сонячного світла. Друк на вінілових етикетках зазвичай виконується методом цифрового друку або термопереносу. Ці етикетки часто використовуються в умовах зовнішнього середовища, у тому числі на виробах споживчого призначення, у виробничих приміщеннях та у відкритих просторах.

Самоклеючі етикетки

Ці маркувальні матеріали з клейким шаром набувають все більше популярності останнім часом. Їх можна легко приклеїти до поверхні без додаткових зусиль. Унікальність цього варіанту полягає в зручності застосування і можливості використання на різних типах упаковки та продукції. Більше про них можна дізнатис за посиланням https://sp-ekko.com.ua/services/uk/samokleyuchi-etyketky/.