Як вилікувати грибок нігтів на ногах: відгуки та поради

Грибок нігтів на ногах, або оніхомікоз, – це поширене грибкове захворювання, що вражає нігтьові пластини в людини. Воно може проявлятися зміною кольору нігтів (пожовтіння, потемніння), крихкістю, потовщенням, деформацією та відшаруванням.

Відгуки лікарів

 • Дерматолог Олена Петренко:Оніхомікоз – це не лише естетична проблема. Запущене захворювання може призвести до серйозних ускладнень, таких як ураження суглобів, кісток та навіть сепсис. Тому важливо розпочати лікування якомога раніше. Найефективнішим методом є прийом протигрибкових препаратів, як місцево, так і системно. У деяких випадках може знадобитися видалення ураженого нігтя.
 • Подолог Ірина Матвієнко:Дуже важливо під час лікування грибка нігтів дотримуватися правил гігієни. Необхідно щодня міняти шкарпетки, ретельно просушувати ноги після душу, носити взуття з натуральних матеріалів. Також рекомендується обробляти взуття протигрибковими спреями або розчинами.

Відгуки пацієнтів

 • Світлана, 45 років: “Мучилася з грибком нігтів на ногах багато років. Перепробувала безліч народних методів, але нічого не допомагало. Звернулася до дерматолога, який призначив мені курс протигрибкових препаратів. Уже через кілька місяців лікування нігті почали відростати здоровими.”
 • Ігор, 32 роки: “Заразився грибком у басейні. Спочатку не звернув уваги, але грибок швидко поширився на інші нігті. Звернувся до подолога, який порадив мені комплексні заходи: місцеве лікування маззю, прийом таблеток та обробку взуття. Лікування було тривалим, але я досягнув бажаного результату.

Варто зазначити, що грибок нігтів на ногах – це неприємне, але цілком виліковне захворювання. Важливо не займатися самолікуванням, а звернутися до кваліфікованого фахівця, який поставить правильний діагноз та призначить ефективне лікування.

 грибок нігтів на ногах

Препарати та засоби для лікування грибка нігтів

 • Протигрибкові препарати: існують у формі таблеток, мазей, кремів, лаків та спреїв. Найефективнішими вважаються системні препарати, які приймаються всередину.
 • Народні методи: деякі народні засоби, такі як ванночки з содою, йодом, оцтом, можуть допомогти на ранніх стадіях захворювання. Однак вони не замінюють медикаментозного лікування.

Важливо! Перед застосуванням будь-яких препаратів або народних засобів, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Профілактика грибка нігтів

 • Дотримуйтесь правил гігієни: щодня міняйте шкарпетки, ретельно просушуйте ноги після душу, не ходіть босоніж у громадських місцях.
 • Носіть взуття з натуральних матеріалів: це забезпечить хорошу вентиляцію стоп.
 • Регулярно оглядайте свої нігті: при появі перших ознак грибка зверніться до лікаря.
 • Не користуйтеся чужим взуттям: це може призвести до зараження грибком.
 • Дезінфікуйте взуття: після відвідування басейнів, лазень, саун обробляйте взуття протигрибковими спреями або розчинами.

Грибок нігтів на ногах – це не вирок. Завдяки сучасним методам лікування та дотриманню правил профілактики, ви можете позбутися цього захворювання та зберегти здоров’я своїх нігтів.

Читайте також: Ворматік: чи дійсно він позбавляє від паразитів? Огляд та відгуки