На Прикарпатті судять військового за два зрізані дерева: подробиці

Вчора, 2 липня, на Франківщині в Косівському районному суді відбулося засідання у справі військового 74 батальйону 102 бригади тероборони Івана Палійчука. Його судять за незаконну рубку лісу.

Ви тільки вдумайтеся, ще у серпні 2023 року після демобілізації Іван Палійчук звернувся до сільської ради села Бабин, аби отримати дозвіл на заготівлю дров. Село – не газифіковане, взимку домівки люди опалюють дровами.

За два місяці дозволу від сільради Іван Палійчук так і не отримав. Восени вдарили морози. Аби обігріти хату, де проживає також дружина з 1 групою інвалідності, чоловік пішов до лісу, де розпиляв два буки. За його словами – вітроломи.

Хто “анонімно” здав військового

Після анонімного дзвінка у поліцію Івана Палійчука розшукали в лісі 5 працівників поліції, які задокументували правопорушення на місці. Іван Палійчук поступив по совісті і нічого не заперечував. Написав пояснення.

У нього конфіскували дрова та бензопилу. За висновком інженерно-екологічної експертизи – сума збитків за два буки з діаметром пня у 56 см аж 567 тис грн.

У селі немає газу. Хтось ховається від мобілізації і заготовляє дрова повним ходом. Ми з сином відвоювали по півтора роки на нулі. Я розпиляв два буки і мене карають по повній програмі, – говорить Іван Палійчук.

За його словами, слідчі обіцяли на словах, якщо він усе підпише і визнає свою провину, покарання буде мінімальним. Втім, справу передали до суду.

Івана Палійчука обвинувачують за ч.4 ст.246 Кримінального кодексу України. Його загрожує 4 роки позбавлення волі, які можу замінити на умовний термін через те, що Палійчук є учасником бойових дій.

На судове засідання прийшли приблизно 50 побратимів Івана Палійчука і його сина, який також був бойовим медиком, але не в 74 батальйоні, а у 10 гірсько-штурмовій бригаді, аби підтримати й вимагати справедливого рішення.

Читайте також: “Без матері залишилося троє дітей”: під час ворожого обстрілу загинула захисниця з 95 бригади Оксана Коротка

військового Івана Палійчука
фото з судового засідання

Іван Палійчук свою вину визнає частково.

Каже, згоден, що пилив два повалені вітром буки на дрова, бо просто не мав іншого виходу. Але вважає, що штраф за два дерева – завищений.

Свідки на судове засідання до військового не зʼявилися. Суддя постановила спершу вивчити письмові докази. Відтак, наступне судове засідання призначили на 11:00 1 серпня.

Згідно із законом, суд приймає як обвинувальний, так і виправдальний вирок. Ми спеціально всіх запросили у зал суду. Ви все чуєте, – звернулася до присутніх на засіданні побратимів суддя Марія Крилюк і запевнила, що розгляд справи буде детальним. Зокрема, потрібно вияснити, чому два буки оцінили в таку велику суму.

Побратими Івана Палійчука запевнили, що готові приходити на кожне засідання і навіть в більшій кількості, аби відстояти справедливість.