Анджей Дуда: Польща не може дозволити собі залишити Україну в цій складній ситуації

Польща не може дозволити собі залишити Україну в ситуації, що склалася і не погоджується на дії Росії, спрямовані на зміну кордонів силою.

Про це пише видання Kresy24.pl – Переклад Це моя Україна.

У цій ситуації Варшава буде рішуче підтримувати Київ на міжнародній арені, – заявив президент Республіки Польща Анджей Дуда.

Президент Республіки Польща Анджей Дуда був гостем XV Конгресу клубів Газети Польської, який відбувся в Інтернеті цього року. В інтерв’ю з редакторами Томашем Сакевичем та Катажиною Гойською Президент представив хв. клабери своє бачення Польщі на найближчі роки.

“Це дуже складна ситуація, і я глибоко переконаний, що ми не повинні залишати Україну в цій ситуації. Саме тому, де б я не був на міжнародній арені, я наголошую, що міжнародне право потрібно дотримуватися. Тому що я не думаю, що комусь потрібно пояснювати, наскільки небезпечна ситуація в якій Європа та світ визнають, що зміщення кордонів Росією силою в Європі є прийнятним, навіть мовчазно приймаючи » – сказав Анджей Дуда.

Він додав, що Польщі “абсолютно не дозволено погодитися з цим” і зазначив, що протягом цих п’яти років частина України була окупована Росією і є “державою, на яку напали”, і війна триває весь час …

Нагадуємо: З 15 червня уряд змінив правила перетину кордону, – Максим Степанов

“Це елемент польського закону про те, що сьогодні ми можемо твердо стояти на боці України в міжнародному органі”, – сказав Дуда.

Аналізуючи п’ять років польсько-українських відносин, президент Дуда зазначив, що були “різні моменти”.

Він визнав, що між двома країнами все ще існує історична проблема. Однак Президент Республіки Польща висловив переконання, що “шлях примирення призведе до того, що наші нації житимуть у справжній дружбі, без взаємних нарікань, з повагою один до одного, з почуттям та вшануванням пам’яті вбитих та загиблих”.

Читайте також: Стало відомо як під час карантину перевіряють українців при перетині польського кордону