Суд дозволив затримання підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк

15 червня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва задовольнив клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора та надав дозвіл на затримання з метою приводу до суду голови Херсонської обласної ради, який обґрунтовано підозрюється у замовленні та організації нападу на Катерину Гандзюк.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, інформує Це моя Україна.

Суд не взяв до уваги доводи сторони захисту про неможливість явки підозрюваного до слідчого судді через стан здоров’я та погодився з позицією прокурора, що голова Херсонської обласної ради здійснює спроби ухилитися у такий спосіб від суду.

З моменту фактичного затримання підозрюваного правоохоронцями на підставі цієї ухвали, він має бути протягом 36 годин доставлений до слідчого судді для розгляду клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про зміну йому запобіжного заходу на тримання під вартою без можливості внесення застави.

Прокурор прийняв рішення про звернення до суду з таким клопотанням, через спроби незаконного впливу підозрюваного на свідків шляхом погроз їм та членам їхніх сімей. Тобто діючий натепер запобіжний захід у виді застави щодо підозрюваного не виконує завдань кримінального провадження та не дозволяє запобігти можливому скоєнню нових кримінальних правопорушень.

На даний час правоохоронними органами організовано виконання ухвали Печерського районного суду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. – Повідомляє Офіс Генерального прокурора.