Новий податок обрушиться на пенсіонерів: ніяких грошей не вистачить

Народні депутати вирішили змусити всіх громадян України, включаючи пенсіонерів, платити великий податок.

Як це повідомляє  Politeka.net законопроект, який передбачає новий податок на землю у Верховній Раді зареєстрували члени фракції “Слуга народу”.

Законопроект передбачає введення мінімального податку на землю сільськогосподарського призначення, який громадянам доведеться виплачувати з кожного гектара. Законопроект зобов’яже платити навіть тих українців, які поки що мають законні пільги, наприклад, пенсіонерів і ветеранів. Законотворці оцінили його в 5% від оціночної вартості ділянки, що у середньому становить близько 1 400 гривень. Варто зазначити, що це майже вся мінімальна пенсія, яка з 1 липня підвищилася до 1712 гривень.

Один з ініціаторів, депутат Мар’ян Заблоцький вважає, що пенсіонери все одно не користуються земельними ділянками площею в гектар і більше, а нелегально здають їх в оренду. За його словами, через це бюджет втрачає великі гроші.

“Спробуйте самі обробити хоча б грядку. А потім уявіть кілька гектарів. Неможливо це зробити”, – припускає народний обранець. – “Є орендар, який офіційно не оформляє оренду і не платить податки в бюджет села. Не існує пенсіонера, який би самостійно обробляв кілька гектарів. Це фізично неможливо” – зазначає нардеп.

Читайте також: У МОН пояснили як отримати відстрочку від армії вступникам у ВНЗ.