Суд в Чехії засудив білоруса на 4,5 роки, за участь у війні проти України на Донбасі

Міський суд Праги, виніс вирок громадянину Білорусі Олексію Фадєєву за участь у війні на Донбасі проти України, терміном на 5 років позбавлення волі. Повідомляє Радіо Свобода

Прокуратура просила 15 років позбавлення волі та видворення за межі країни на необмежений термін. Однак суд виніс вирок 4,5 роки буцегарні та видворення за межі Чехії на чотири роки.

Вирок суду ще не набув законної сили та може бути оскаржений у відповідності до закону.

336a33711eb999a77196fe0a1998b 1
Олексій Фадєєв у сірій футболці

Фадєєва обвинувачували за статтею Кримінального кодексу Чехії про «терористичний напад». Однак суддя вирішила, що обвинувачення в активній участі в бойових діях проти українських військ не доведене.

Тому Фадєєву винесли вирок за менш серйозною статтею, про «участь в організованому злочинному угрупованні». Фадєєв свою вину заперечував і наполягав, що тільки хотів допомогти людям захищатися від «українських фашистів», проте сам участі в боях не брав. Фадєєв погодився, що вартував і патрулював зі зброєю в руках, але говорив, що стріляв зі зброї тільки під час навчань на полігоні.

Відповідно до матеріалів справи, Фадєєв у період від листопада 2014-го до травня 2016 року неодноразово виїжджав із Чехії до України, добираючись до окупованої частини Донецької області через російський Ростов-на-Дону. Там Фадєєв отримував від угруповання «ДНР» зброю і залучився до виконання воєнних завдань у лавах так званої «республіканської гвардії» незаконного збройного угрупування.

Олексій Фадєєв розповів, що знайомий із громадянином Чехії, колишнім військовим Еріком Ешту, котрий теж раніше був  засуджений у тероризмі через його участь у боях проти України на Донбасі.