“Шия розпухла, дикі болі…”: від 4-річного хлопчика з COVID-19 відмовилися всі лікарі, деталі скандалу

У місті Києві сталася подія, яка сколихнула цілу країну. Ще зовсім юного 4-річного хлопчика з COVID-19, в якого стан погіршувався, відмовилися оглядати всі педіатри, навіть з приватної клініки. 

Про цю ситуацію розповідає мама хлопчика Оксана Смола, передає “Це моя Україна”.

Так, на своїй сторінці у фейсбук жінка розповіла, що їй довелося пережити:

«Два тижні тому у сина піднялася температура. Збилася легко. Наступного дня почав скаржитися на болі в животі. Температура трималася постійно десь 37,3-37,7. Збивати доводилося раз на добу «Панадолом». Думали, може, після моря. Коли у свекра тест показав коронавірус, пізніше ми зробили тест і дитині. Робили в п’ятницю після обіду, результат отримали аж в понеділок після 19:00. Результат був позитивний», – пише мати хлопчика.

За словами Оксани, сімейний лікар, ще до того, як став відомий результат тесту, відмовилася приходили та робити огляд.

«На той момент у малого ще не було результату тесту. Педіатр запропонувала «телефонний режим». Педіатр сказала, що якщо прийде до нас, то має піти на самоізоляцію на два тижні. Ми ж прийти в поліклініку не можемо, бо контактували з коронавірусним. Я вже й пропонувала вивести малого на вулицю і щоб вона його подивилася на лавочці. Відповідь: ні. Коли на 5-й день дитині стало гірше – температуру збивали кожні чотири години, червоне горло, шия розпухла, ніби наклали лангету, дикі болі в животі, то подзвонила в нашу дитячу поліклініку. Сказали, що черговий лікар не може оглянути дитину з коронавірусом і нам іти до них не можна. Мовляв, вирішуйте зі своїм педіатром», – додає жінка.

Варто зазначити, що в медичному огляді відмовили навіть в приватній клініці, тому було прийнято рішення викликати спеціальну Covid-групу.

«Відмовили й в приватній клініці Viva. Жоден педіатр не захотів ні прийти, ні прийняти. Запропонували прислати бригаду швидкої за 1900 грн. Вийшло замкнене коло: до нас не йдуть, а ми не маємо права вийти з дому, бо на самоізоляції. То щоб дитину послухали та оглянули, довелося дзвонити 103 і викликати ковідну бригаду… Поки стан був більш-менш стабільний, то в лікарню не забрали. Ще день і дитині вже важко ковтати, наліт на язиці, білі прищики, діарея… Педіатр пропонує здати кров. Результат був дуже поганий і малого забрали в інфекційну лікарню на Дегтярівській. Ще тиждень крапельниць, антибіотиків. Там лікарі сказали так: от і наслідки лікування через телефон…», – обурюється жінка.

На разі з дитиною все добре та після їхнього випадку керівництво поліклініки прийняло рішення робити рентген і брати кров дітям із COVID-19.

u rivnomu troe khvorikh na koronavirus dosi v rean20200415 5639
Інфекційна лікарня

Статті по темі: “Вже підключили до ШВЛ”: У Львові вагітна жінка хвора на коронавірус потребує допомоги.