У батька загиблого на сході бійця, вкрали гроші за смерть сина

У батьків загиблого на Донбасі українського військового Олексія Кваші, вкрали майже 300 тисяч гривень, які йому видала держава за смерть сина. Батьки військового вважали ці кошти недоторканими, оскільки отримали їх за смерть сина який відправився добровольцем на фронт та загинув.

Про це пише gazeta.ua з посиланням на ТСН

Як розповіла мати Олексія Кваші, він прикрив собою побратима, коли в бліндаж попала ворожа міна.

Про зникнення грошей, батьки героя довідались випадково, коли батько Дмитро Кваша прийшов до банківської установи змінювати картку.

З’ясувалось, що гроші на рахунок аферистів переказали працівники державної виконавчої служби Дніпропетровщини. Матеріальні кошти з батьків героя, зняли як з мешканця Кам’янського, який нібито спричинив там ДТП. Батько загиблого військового розповідає, що в тому місті жодного разу в житті не був і машини не має.

У поліції, куди звернувся Дмитро Кваша, складу злочину не знайшли і справу через рік закрили. В результаті розслідуванням афери зайнялися побратими загиблого сина. Саме вони з’ясували, що виконавчий лист, на підставі якого зняли гроші, підробка. У справі, на яку посилалися в “документі”, прізвища пенсіонера взагалі немає.

989704 1 w 590 lq
Олексій Кваша загинув у липні 2015 року. Був поетом, автор дитячої книги віршів «Прекрасні тварини нашої країни». Фото: ukraine-memorial

“Кваша взагалі не виступає ні позивачем, ні відповідачем, він не є ні боржником, ні кредитором, але це державного виконавця не зупинило”, – повідомляє адвокат Миколаївської обласної асоціації учасників бойових дій Євген Федоров.

Читайте також Помер “кіборг” з Волині, який пожертвував нирку своєму сину

Також адвокат наголосив, що гроші, отримані батьками за смерть бійця, взагалі не мали права знімати за борги. Адвокат звернувся до суду.

989704 2 w 590 lq 1
Могила Олексія Кваші. Фото: ТСН

У виконавчій службі Кам’янського пояснюють, що примусове провадження прийшло до них із районного суду й перевіряти його вони не мають повноважень.

“У заяві було чітко вказано рахунок боржника з мокрою печаткою, живими підписами. Жодних ознак підробки або нелегітимності в нього не було. Ми не маємо ні законних підстав, ні повноважень перевіряти легітимність”, – розповів начальник Заводського відділу ДВС у Кам’янському Олександр Кузнєцов.

За адресою, де в Кам’янському нібито мешкає Батько загиблого бійця, чоловіка ніхто не знає. А за адресою позивачки Марії Піскун, на чий рахунок держвиконавці перевели гроші, взагалі вже 10 років пустир.

Адвокат через суд домігся відновлення провадження. Тим часом працівники Кам’янської виконавчої служби теж звернулися в поліцію – як жертви. Чиновники переконують: тільки тепер з’ясували, що виконавчий лист сфальсифікований. Вони намагаються повернути пенсіонерам хоча б частину грошей і звернулися до казначейства.