В Америці помер легендарний українець, лікар та меценат

У Чикаго помер Юрій Сас-Подлуський – лікар і меценат.

Інформує Це моя Україна з посиланням на facebook Вахтанг Кіпіяні.

Пан Юрій викуповував на європейських аукціонах десятки безцінних речей, зокрема – реліквії митрополита Андрея Шептицького, і передав на зберігання до Ukrainian National Museum. Бачився з ним двічі. І кожен раз він передавав музеєві якісь фантастичні речі, які коштували тисячі і тисячі доларів, і дуже з того тішився. Я його запитав – чи не шкода йому витрачати свої кровні, може краще лишити щось родині? Він сказав, що вирішив не лишати ніяку спадщину синові-американцеві. Питаю – чому? Відповідь – він не любить Україну. І всі свої статки перевів у цінні дари для наступних поколінь.

mec 07
Юрій Сас-Подлуський / фото Юліян Гайда

Також про смерть Юрія Саса, повідомила у своєму facebook куратор Українського Національного музею в Чикаго Марія Клімчак.

RIP. Сумна новина. У Чикаго відійшов у вічність великий Українець, меценат-музейник д-р.Юрій Сас-Подлуський…ми стали близькими друзями по духу понад 20 років тому, і 20 років кожен тиждень! – четверги позначені його візитами з подарунком музеєві, кавою для дівчат-працівників і солодкою усмішкою батька. У калейдоскопі чикагських подій його життя – лікарська практика – надавав допомогу усім, лікував і викладав, тримаючи руку на пульсі історії:колекціонував, вивчав, записував, щоб усе передати музеєві, як частину збереженої ним історії та культури України. Про таких як він, кажуть даровані Богом, БО НАРОДЖУЮТЬСЯ ОДИН РАЗ НА СТОЛІТТЯ! Спочивайте з миром, дорогий пане Юрію! Ми завжди будемо Вас пам’ятати. Вічная пам’ять! – Написала Марія Клімчак.

Читайте також Отець Володимир з Львівщини бороться з COVID-19 у лікарні: рідні і близькі просять про молитву

122217011 10158607490447410 3159157785714336876 o
Юрій Сас-Подлуський / фото facebook Вахтанг Кіпіані