“Згорів за два дні”, стали відомі подробиці смерті 8-річного хлопчика від Covid-19

Медики кажуть, що хлопчика привезли в лікарю у край важкому стані. 8-річний хлопчик із Коломийщини Івано-Франківської області, котрий помер від тяжкої форми пневмонії через коронавірус, мав суміжні захворювання.

Про це повідомляє Obozrevatel

Це вже п’ята жертва COVID-19 серед дітей в Україні. Михайлик помер 17 жовтня ввечері в Коломийській центральній районній лікарні.

«Медична працівниця школи-інтернату сказала нам, що захворів він того ж дня, коли його і привезли до нас, 15 жовтня. Він був хворобливою дитиною, у нього було ожиріння, і хлопчик відставав у розумовому розвитку», – повідомив головний лікар Петро Лесів, – пише видання Обозреватель.

Михайлик сам родом із села Казанів Івано-Франківської області. Навчався у спеціалізованій школі-інтернаті в селі Печеніжин.

Як розповіла директор навчального закладу Жанна Ковалів, що 15 жовтня дитина повернулась після вихідних до школи, його оглянув лікар, виміряв температуру, вона була нормальною. Та й сама дитина була веселою і активною. А вже до вечора помітили, що з ним щось не так, він став млявим, і в нього піднялася температура. Тоді викликали швидку і відправили його до лікарні.

«Хлопчик часто хворів, не раз бував у лікарні. У нього є батьки і дві сестри. Поки ще похорону не було», – додала директор.

Читайте також Степанов представив детальний план дій у разі погіршення епідемічної ситуації

У селі Казанів, люди налякані сумною звісткою про смерть дитини.

«Здавалося, що коронавірус нас не зачепив, начебто немає таких хворих. А тут раз – і відразу смерть дитини. Багато, у кого є діти, перелякані цією новиною. Намагаються менше виходити з дому», – говорить місцева мешканка села Казанів.

Про саму сім’ю Михайла люди діляться, що батьки дуже бідні, стоять на обліку в соціальних служб. У померлого хлопчика є ще дві сестри, старші за нього, але всі вони теж навчалися в спеціалізованому інтернаті.

«Батько теж із дитинства хворий, у нього щось із легенями, він задихається. І ще цукровий діабет. Він постійно по лікарнях, і все літо там провів. Ненадовго вийде і знову на лікування. Його дружина, мама Михайлика, розривалася між дитиною і чоловіком. І тепер у них таке горе в сім’ї, Михайлика не стало», – розповідає сусідка сімейства.

Смерть Михайла – це вже п’ятий випадок загибелі дітей від коронавірусу в Україні.

Відтак, у перших числах жовтня від коронавірусу помер 13-річний підліток у Рівненській області. Він потрапив в обласну лікарню, оскільки мав онкологічну патологію. Тести показали в нього негативний результат. Однак під час лікування в нього все ж таки було виявлено коронавірус.

Читайте також Зеленський розповів за якої умови введуть жорсткий карантин

Ще одна смерть трапилася 23 вересня, наступна –10 жовтня. А ось перший смертельний випадок серед дітей трапився ще в травні в Чернівецькій області. Тоді помер 5-місячний малюк. Він був народжений від ВІЛ-позитивної матері і сам мав ВІЛ-інфекцію. Так само в нього виявили вроджену ваду серця.