МОЗ заборонило в школах шкідливу їжу

Міністерство охорони здоров’я хоче запровадити здорове харчування у школах, садках та дитячих таборах. Для цього вони розробили проект постанови КМУ «Про затвердження Норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Для того, щоб зробити крок вперед до організації та впровадження здорового харчування для наших дітей, запрошуємо ознайомитися та долучитися до обговорення положень. Тим паче, що світова тенденція говорить про те, що наші діти стали більше їсти шкідливої їжі і менше рухатися. Тому, необхідно зробити дитяче харчування різноманітним та корисним» –  наголосив Віктор Ляшко.

Як зазначає головний санітарний лікар, вперше на законодавчому рівні буде врегульовано питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами. Такими як цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози тощо.

Читайте також: Зеленський розповів за якої умови введуть жорсткий карантин

Також даний проект постанови забороняє до закупівлі, реалізації та пропонування дітям технологічно оброблених м’ясних та рибних страв (ковбас, сосисок, заморожених напівфабрикатів тощо), солодких газованих напоїв, енергетичних напої та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрівобмежується добова кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів.

Головний санітарний лікар України, зарначає, що керівники закладів освіти та дитячих таборів, самі зможуть вибирати ефективну модель здорового харчування. Враховуючи особливості свого навчального закладу.

Читайте також: У МОН розповіли, як та на скільки підніметься зарплата освітян у 2021 році