“Оксана була еталоном українки”: від важкої недуги померла відома патріотка

На превеликий жаль відійшла у вічність відома активістка та патріотка Оксана Василівна Животкова. Причиною смерті стало ускладнення від коронавірусної хвороби.

Про це у фейсбуці повідомляє Сторінка українського жіноцтва – Aurora, передає “Це моя Україна“.

Так, на Сторінці укрвїнського жіноцтва зазначають:

“21 жовтня померла харків’янка, націоналістка, віддана Україні людина – Оксана Василівна Животкова.
В патріотичному русі вона з 2007 року, була членом організації “Патріот України”. Для побратимів вона була надійною людиною, до якої завжди можна було звернутись за допомогою. Оксана Василівна була зразком відданої національно свідомої жінки, яка до останнього працювала задля розвитку нашої країни.
Вічна пам’ять!”
Всі знають Оксану як велику патріотку України та людину, яка завжди прийде на допомогу. Ось як про неї пише Mykola Kravcvenko на своїй сторінці у фейсбуці:
“Вчора ввечері померла Оксана Василівна Животкова. COVID.
Наприкінці 2000х вона була головним діловодом “Патріоту України”. Та насправді це була берегиня нашого дуже неспокійного колективу. І тут мова не лише про документи, хоча і про них також. Навіть після переходу Проводу Організації 50/50 у тюрми і підпілля, в юридичній площині “Патріот” продовжував існувати. Здавалися всі необхідні звіти.
Оксана була такою, якою має бути ідейна жінка. Ми всі звали її з додаванням “пані” чи по-батькові не тому, що вона була старшою, а насправді з поваги. Це була не валькірія молодіжних субкультур, а правильна сімейна жінка, яка на підтримку Організації приводила всю свою родину: чоловіка, матір і дітей. Не тільки на акціях, але й у лікарнях і на судах, організаційна матінка-берегиня була поряд з нами. Коли треба було переховувати хлопців (а в ті часи такі ситуації траплялися) пані Оксана допомагала і з цим. У 2008, коли я на вишколі зламав ногу і побратими тягли мене кілька кілометрів по лісу на собі, Оксана була поряд і моєю доставкою до лікарні займалася саме вона.
У 2014 ватники витіснили її з аспірантури, не дали захистити дисертацію. Як і належить справжній просвітянці, вона займалась науковою роботою з фольклористики. Рух тоді її підтримав як зміг. І хоч з дисертацією так і не склалося, але з того часу Оксана віддала себе Руху без залишку. Друга половина 2010х для неї минула в Харківському осередку Цивільного Корпусу “Азов”, штабі Терену “Схід”, а потім у Центральному Штабі Національного Корпусу.
Оксана була еталоном українки. Такою якою повинна бути жінка: вона жила одночасно і нацією, і власною родиною. Вона не протиставляла національну справу сімейній, а підтримувала націю силами своєї сім’ї. Заради таких жінок, і заради таких сімей й веде свою боротьбу Nаш Рух!
Спасибі тобі, Оксано Василівно! За те, що ти берегла нас всі ці роки! Тепер ми будемо берегти пам’ять про тебе, наша посестро-берегине…
R.I.P.”
122508902 179895540281967 5385439334226353459 n