Ян Блатний пропонує продовжити надзвичайний стан в Чехії ще на 30 днів

Міністр охорони здоров’я Чехії Ян Блатний, буде пропонувати продовжити надзвичайний стан в Чехії, ще на 30 днів.

Про це повідомляє Česká televize

У середу в Чеській Республіці було зареєстровано 8925 випадків захворювання на covid-19. Це приблизно те саме число, що і у вівторок, але майже на сім тисяч менше, ніж тиждень тому, коли було зафіксовано рекордний щоденний приріст позитивних тестів. У понеділок міністр охорони здоров’я Ян Блатний (для YES) запропонує уряду, звернутись до депутатів та просити згоди на продовження надзвичайного стану, ще на 30 днів. Через пандемію коронавірусу спеціальний режим оголошується до 20 листопада і буде продовжений до 20 грудня. Однак, це мають затвердити депутати.

За словами міністра, причина такого тривалого продовження випливає із заходів, які він хоче представити у п’ятницю.

Як тільки завтра буде представлена ​​серія заходів, таблиця та матриця,  яка відносно прагматично та взаємопов’язано регулює рекомендації та норми у всіх сферах людського життя, ми всі дуже легко та швидко зрозуміємо, що без надзвичайного стану ця таблиця стає відносно нікчемною, і всі заходи досягають лише рівня рекомендацій “, – сказав Блатний.

Міністр внутрішніх справ Ян Хамачек заявив у середу після засідання Центрального кризового штабу, що буде відомо, чи буде уряд просити місяць або лише 14 днів. У Чехії вже існує низка заходів щодо запобігання поширенню хвороби. Сюди входять обов’язкове носіння маски, заборона виходу на вулицю вночі, закриття ресторанів, ряду магазинів та шкіл.

Якби уряд покладався лише на добровільність з боку громадян, тоді ефективність заходів значно знизилася, попередив міністр Блатний. Він також зазначив, що враховуючи те, що згідно сучасних знань, від зараження до важкого перебігу хвороби проходить два-три тижні, спочатку може здатися, що все покращується. Але через два-три тижні настав би великий перелом. За його словами, надзвичайний стан слід продовжувати “не як покарання, а по суті на благо всіх людей у ​​цій країні”.

Читайте також: