“Спірально-призматична насадка”: без цього не обійдеться жоден любитель самогоноваріння

Сьогодні, ми вирішили розповісти вам, про річ без якої не обійдеться жоден любитель домашньої оковитої. Якщо ви полюбляєте робити якісний домашній алкоголь, вам не обійтись без спірально призматичної насадки (СПН), та регульовано дротової насадки (РДН).

Спирально призматическая насадка – це контактний елемент для ректифікаційних колон, збільшує спиртовмісність одержуваного алкоголю, очищає алкоголь від домішок, підвищує смакові якості домашнього алкоголю. Найбільш ефективною на сьогоднішній день є СПН Селіваненка, вони бувають з двох мареріалів: міді і сталі.

СПН Селіваненка з сталі – обробляється по багатостадійній спеціально розробленій методиці, що включає відмивання її від масла, термообробку при високій (800 градусній) температурі, травлення в розбавленому розчині царської горілки з подальшим відмиванням її в проточній воді.

IBocrLJIEWqMjSdaHqDmVT4bC5kqFaOvaVADC2ZL
СПН Селіваненка з сталі / фото alcofanshop.com

СПН Селіваненка з міді – проходить тільки обов’язкове відмивання від масла і не піддається додатковій обробці, так як мідь не є сплавом і травлення її поверхні не призведе до збільшення ефективності її роботи.

OONHzAs6xP2LjtLPJoZEhkcN4H82u5uTesz25QDy
СПН Селіваненка з міді/ фото alcofanshop.com

Також не мало ефективними проявили себе регульовано-дротові насадки. Найбільш поширеними являються регульовано дротова насадка Панченкова (РДН). Регулярна дротова насадка Панченкова – це сітка з нержавіючої сталі або міді. Її встановлюють в царгу і використовують для додаткового очищення парів спирту від сивушних масел і різних шкідливих домішок. Використання РПН Панченкова просте і не складне, але є ряд тонкощів, які необхідно знати, щоб ефективно і безпечно вести перегонку з цим доповненням.

Коротко викладемо принцип роботи насадки Панченкова:

  • Сітку використовують виключно з апаратами колонного типу і встановлюють її безпосередньо в царгу. Дротова насадка являє собою певний фільтр. Коли брага закипає, легкі пари спирту починають підніматися вгору по царзі. Проходячи через РДН, пари конденсуються і основна маса шкідливих речовин осідають на сітці і потім стікають назад в бак у вигляді флегми. А чисті пари піднімаються далі вгору по царзі і вже конденсуються безпосередньо в охолоджувачі. Так, за рахунок використання насадки процес перегонки за часом збільшується, але на виході виходить продукт в рази чистіший.
  • В принципі, процесу ректифікації досить для домашньої очищення самогону, тому використовувати РДН Панченкова чи ні, вирішувати Вам. Якщо ж Ви все таки вирішили придбати таку насадку, то вона прослужить до 1000 перегонок, поки плетіння не почне розвалюватися.
FCPYKh7P9uNGAyVWJyjtNCiOlXXWe7rGSvyZP1hZ
Регульовано-дротова насадка Панчекова з міді / фото alcofanshop.com

Можна зробити висновок, що СПН та РДН на сьогоднішній день є самим прогресивним і ефективним розділовими елементами, які використовується в самогонних апаратах і ректифікаційних колонах.