Препарати при клімаксі

Втрата жінкою репродуктивної функції у старшому віці є нормальним фізіологічним процесом. Даний стан завжди пов’язаний з гормональними змінами, що відображається на самопочутті. Вибираючи на https://apteka-ds.com.ua/catalog/zdorovya-zhinky/preparaty-pry-klimaksi препарати, які будуть прийматись при клімаксі, варто дослуховуватись порад лікаря. Це дозволить уникнути дискомфорту та інших проблем, пов’язаних зі згаданим процесом – в деяких випадках все минає максимально спокійно.

Як проявляється клімакс

Перше, на що потрібно звернути увагу – нерегулярність менструацій, що може трапитись у віці 45-55 років. Також клімакс дає про себе знати наявністю припливів, які являють собою власне припливи жару від верхньої частини голови, обличчя та шиї до грудної клітини. Все це може супроводжуватися безсонням, стресовими станами, пітливістю. Якщо подібні проблеми ви вже спостерігаєте, рекомендуємо звернутися до лікаря, який допоможе підібрати оптимальний препарат.

Вибір препарату

Жінкам доступні препарати при клімаксі, які діляться на три групи – вони відрізняються складом та дією:

  • гомеопатичні засоби, що доступні в аптеках (Клімакт-Хель, Ременс);

  • гормональні препарати, які призначаються при наявності сильно виражених симптомів – приймати їх варто лише за призначенням лікаря з-за високого ризику появи онкологічних захворювань (Клімодієн, Фемостон, Ціркадін);

  • гіпотензивні ліки – призначені для зниження тиску та загального покращення самопочуття (Лізиноприл, Каптоприл, Нифедипин).

Скільки має тривати терапія

Після початку прийому препаратів будь-якого з перерахованих типів зазвичай минає п’ять років, за які стан жінки нормалізується. Наприкінці менопаузи зменшується ризик появи серцево-судинних захворювань, стабілізується рівень кальцію, зникає дратівливість. Контроль за прийомом препаратів має здійснювати лікар, який їх призначив, що дозволить вносити коригування в перелік засобів. Він же може визначити, коли потрібно зупинити вживати.

Використання антидепресантів

Одним з недоліків стану менопаузи також є наявність депресивного стану, викликаного гормональним дисбалансом, що приводить до зниження рівня серотоніну. Легкі форми депресії можуть бути усунуті за допомогою препаратів на рослинній основі. Використання антидепресантів дійсно може полегшити самопочуття та позбавитись дратівливості. Не варто забувати про дозування та необхідність зупинки курсу після досягнення ефекту, підтвердженого фахівцем.

Рекомендації жінкам при клімаксі

Щоб менопауза минула максимально комфортно, варто дотримуватися наступних порад, які дасть будь-який лікар:

  • виключити паління та вживання алкогольних напоїв – вони здатні погіршити настрій;

  • зменшити рівень споживання солодкого, жирних та гострих страв;

  • правильний розподіл навантажень – варто виконувати фізичні вправи, не перевантажуючи себе вдома та, наприклад, при роботі на земельній ділянці.