В Чехії хочуть продовжити надзвичайний стан ще на 30 днів

Сьогодні, 24 березня прем’єр-міністр Андрей Бабіш провів відеоконференцію з лідерами опозиції. Основним питанням було, підтримка запиту до палати депутатів про продовження надзвичайного стану на 30 днів. Голосування щодо продовження надзвичайного стану, за запитом уряду, заплановано в п’ятницю. Якщо вони його не підтримають, надзвичайний стан, оголошений у зв’язку з заходами проти поширення коронавіруса, закінчиться 28 березня.

Частина опозиції закликає скасувати заборону на пересування між районами, щоб люди могли їздити в свої заміські будинки. Коаліція Spolu запропонувала повернути перших учнів з дистанційного навчання в школи з 12 квітня.

Якщо Палата депутатів схвалить пропозицію уряду продовжити надзвичайний стан в Чехії до 27 квітня, то воно триватиме безперервно понад пів року.

Продовження надзвичайного стану було запропоновано міністром охорони здоров’я Яном Блатним. У зв’язку з тим, що він хоче зберегти строгі протиепідемічні обмеження, включаючи заборону на поїздки між регіонами в великодні свята, принаймні, до першого понеділка квітня.

За словами Яна Блатного і заступника прем’єр-міністра Яна Гамачека, епідемія настільки сильна, що з нею неможливо впоратися стандартними заходами. Блатний заявив, що коли надзвичайний стан закінчиться, буде діяти тільки закон про пандемію.