В Чехії занепокоєні іноземцями, які приїжджають по підробленим ПРЛ-тестам

Чеські епідеміологи зіткнулися з неприємною проблемою. З’ясувались випадки, коли робітники з України, Молдови і Румунії в’їжджали в країну за підробленими ПРЛ-тестами. Довідки були оформлені з усіма необхідними деталями, але на ділі пред’явники не здавали аналіз на коронавірус, а купили документ на чорному ринку. Про це повідомляє газета Právo.

Епідеміологи побоюються, що дана практика може носити масовий характер і трудові мігранти стануть своєрідною «годинниковою бомбою». У тій же Україні в перерахунку на чеську валюту аналіз на COVID-19 коштує близько 1200 крон, тоді як довідку можна купити за 600-700 крон. Робочі економлять, оскільки після приїзду до Чехії їм доведеться витратитися на другий ПРЛ-тест.

Нагадаємо, Чехія ще восени минулого року закрила кордони для туристів. Однак іноземці можуть в’їхати в республіку з іншими цілями, в тому числі з метою роботи. Для цього вони повинні пред’явити на кордоні зроблений на батьківщині ПРЛ-тест, потім самоізолюватись, а через п’ять днів здати ще один тест.

Пред’явлення підроблених довідок на кордоні несе очевидний ризик – іноземець може хворіти коронавірусом, однак не знати про це. При цьому до місця самоізоляції він має право добиратися на громадському транспорті. Та й на карантині повністю виключити всі контакти неможливо, робітники часто зупиняються в гуртожитках.

«Можу підтвердити, що ми співпрацювали з поліцією з питання виявлення підроблених документів, у тому числі довідок про відсутність COVID-19», – розповіла газеті “Právo” представник епідемстанції центральночеського краю Дана Шаламонова.

Звідки прибули мігранти з липовими довідками Дана Шаламонова, не уточнила.

Читайте також, в Чехії хочуть продовжити надзвичайний стан ьще на місяць.

Варто відзначити, що наявність довідки у прибувають іноземців масово перевіряють тільки в аеропортах. Робітники з України часто приїжджають на автобусах або автомобілях з боку Польщі чи Словаччині, а там проводяться лише вибіркові перевірки. Причому у прикордонників немає можливості достовірно перевірити справжність довідки прямо на місці. Це вимагає часу, тому детально документ вивчають тільки при наявності додаткових підозр, – повідомляють у газеті “Právo”.

Проаналізувавши сегмент українських груп в Facebook у яких робітники з України шукають роботу, ми справді натрапили на неоднозначні пропозиції ПРЛ тестувань.