В Празі біля консульства РФ, активісти встановили золотий унітаз з Путіном (фото)

У Празі на площі Бориса Нємцова біля будівлі російського консульства учасники активістською групи “Капутін” провели акцію протесту. Вони встановили золотий унітаз, на який посадили ляльку Володимира Путіна.

Про це повідомляється на їх сторінці в фейсбуці.

Активісти заявили, що акція проводиться на знак протесту проти ув’язнення російського опозиційного та  політика Олексія Навального, порушення прав людини в Росії і агресії Росії проти України.

Композиція, за їхніми словами, виконана “в дусі естетики путінської мафії: з використанням золотого йоржика і “золотого унітазу”. “Встановлюючи” Оголеного Путіна в золотом туалеті “, ми хочемо висловити свою підтримку простих людей в Росії і за кордоном і солідарність з жертвами путінського режиму. Нинішній режим в Росії грабує громадян Росії, карає, садить у в’язницю, катує або вбиває відвертих його критиків, – підкреслюють мітингувальники. Не менш жорстоко режим Путіна поводиться з сусідніми країнами, яких він вважає сферою свого імперського впливу “.

Активісти закликають російську владу звільнити Навального, надати йому негайний доступ до лікарів. Також, звільнити інших політв’язнів, вивести війська з кордону з Україною і окупаційні сили з самої України. Чеський уряд вони просять виключити “Росатом” з конкурсу на будівництво АЕС в Дукованах, не дозволяти імпорт російської вакцини “Супутник V” і засудити порушення прав людини в Росії.