«Бабусю, візьми мамі на могилу тортик – вона їх любить»: донька молодої породіллі з Рівненщини дізналася про смерть матері

У Рівному під час пологів померла 27-річна жінка. Як стало відомо жінку звали Катерина Кириловець. Вона проживала в смт. Рокитне. За попереднім висновком лікаря, смерть жінки настала через емболію навколоплідними водами — вони потрапили в легені. Сім’я жінки вважає, що винні в її смерті — лікарі, які вчасно не зробили кесарів розтин. Місцеві лікарі ж запевняють, що при наданні допомоги керувалися наказами міністерства.

Про це повідомляє місцеве видання “Рівне вечірнє”.

Мати загиблої Ніна Кириловець, плачучи, розповіла:

“Двох старших доньок Катерина народжувала в Рокитному через кесарів розтин. Цього третього разу за порадою подруг вирішила народжувати в Рівному. Домовилася з лікаркою Голуб, знову ж таки за порадою подруг, взяла з дому 20 тисяч гривень і поїхала до пологового за два тижні до пологів — щоб перебувати під наглядом, як радила їй лікар. Кілька днів донька почувалася погано, болів живіт. Лікарі говорили, що тонус матки підвищений. 14 травня вона ходила на УЗД, яке показало, що плід розвинений на 40-41 тиждень. Проте згідно з розрахунками вона була тільки на 36-му тижні вагітності. Дівчинка важила 4 кілограми, її вже треба було кесарити, але лікарі відтягували, поки вона не розірвала матку. У понеділок, 17 травня, лікарі не почали кесарів розтин. І вночі з вівторка на середу вона померла. О 18.00 вона вже не брала телефон”.

Головна лікарка Рівненського пологового будинку Світлана Муравська зі свого боку зазначила:

“Згідно з наказами Міністерства охорони здоров’я кесарів розтин робиться при досягненні 39-го тижня вагітності. Ознак загрози розриву матки в жінки не спостерігалося, щоб терміново проводити операцію.

Щодо того, що вона та її рідні просили провести кесарів розтин вже, то це було зумовлено їхніми суб’єктивними відчуттями. Відхилень від норм під час перебігу вагітності не було. Оперативне втручання було розпочато черговою бригадою, а через 15 хвилин приїхали на допомогу лікарі, акушери та анестезіологи пологового. Команда медиків зробила все можливе, щоб врятувати і немовля, і маму. П’ять годин боролися, проте, на превеликий жаль, жінку врятувати не вдалося.

Емболія навколоплідними водами — надзвичайно рідкісний випадок, передбачити який — неможливо. За 20 років у нас було тільки два подібних випадки. Зараз дитина померлої знаходиться ще в нас під наглядом, дихає самостійно. Ми її дообстежимо, і якщо все буде добре, випишемо вже в п’ятницю.”

Через 27 днів після розтину, проведеного 19 травня, патологоанатом має дати остаточний висновок щодо причин смерті Катерини Кириловець. Рідні чекають на нього, адже збираються подавати в суд на лікарів, які приймали пологи. Тим часом відвідують могилу доньки разом з її маленькими дітьми.

“Старша (ред. донька), якій вже шість років, розуміє, що мама померла, але ще не усвідомлює цього, — говорить мати загиблої породіллі. — Оце йшли останнього разу, то вона казала: «Бабусю, візьми мамі тортик — вона їх любить, а квіти я сама виберу»…

Читайте також: “Я чітко зрозуміла, що це викрадення чужої дитини”: Львівська журналістка запобігла викраденню хлопчика.