Українцям анонсували нові умови виходу на пенcію

З 2028 року в Україні почне діяти норма, згідно з якою для виходу на пенсію в 60 років, потрібно буде мати 35 років робочого стажу. Вона не буде діяти, якщо в Україні введуть так звану накопичувальну систему.

Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю «Радіо Свобода». Вона зазначила, що вже втомилася відповідати на це питання журналістів, але повідомила, чому накопичувальний принцип ще не запроваджено.

“Коли у тебе буде вік 60 років, у тебе повинен бути стаж 35 років. У 2028 року це буде така норма – 35 років стажу, якщо ти хочеш піти в 60. А коли у тебе була б накопичувальна, то в 60 років приходить твій пенсійний вік, ти можеш розраховувати на свій власний накопичувальний рахунок”, – пояснила міні Лазебна.

Міністр додала, що зараз у Верховній Раді зареєстровано кілька законопроектів щодо запровадження накопичувальної системи.

Нагадаємо, що станом на сьогодні право на призначення пенсії за віком, після досягнення віку 60 років мають особи за наявності не менше 28 років страхового стажу.