Імплантація зубів: що ховається за верхівкою айсбергу?

Так, імплантація зубів дійсно вирішить естетичне питання. І дійсно якщо ми розглядаємо лише вирішення косметичного дефекту, то можна знайти альтернативні, і іноді дешевші.

Але є одне “але”: імплантація зубів вирішує ще багато інших питань, які не лежать на поверхні.

Імплантація зубів запобігає атрофії кісткової тканини щелепи. Через те, що під час вживання їжі навантаження передається не тільки на коронкову частину зуба, а й на сам штучний корінь.

Титановий корінь зуба (імплант) вживлено у кісткову тканину щелепи, і під час жування у ній посилюється кровообіг, кісткова тканина довше зберігає товщину та щільність.

У випадку із видами протезування, коли не проводиться вживлення титанового кореня (мостоподібний, бюгельний протез) – навантаження передається на штучну коронку, ясна та сусідні зуби. А кісткова тканина не отримує навантаження, її кровопостачання зменшується, вона стає тоншою (атрофується).

Імплантація зубів також може запобігти виникненню інших неочевидних наслідків відсутності зуба. Наприклад, коли ми довго не жуємо на сторону зруйнованого зуба, то м’язи на цій стороні не працюють, слабшають, “провисають” і можуть призвести до асиметрії або зміні овалу обличчя.

Також відсутність зубів (особливо тривала) може бути причиною головного болю, проблем зі шлунково-кишковим трактом (адже зуби є частиною апарату травлення) та викривлення або переміщення сусідніх зубів.

До того ж втрата зубів може призвести до погіршення вимови (дикції).

Тож можна впевнено казати про те, що імплантація зубів вирішує значно більше питань, ніж просто косметичний дефект (хоча питання естетики є не менш значущим!).
Але ж імплантація то боляче!

Сьогодні імплантація зубів є щоденною маніпуляцією. Проходить вона не безкровно, обманювати не будемо. Стоматологу потрібно буде розрізати край ясен та розташувати титановий корінь в кістковій тканині.

І під час цих дій …. ви нічого не відчуєте. Адже сучасні місцеві анестетики дозволяють провести імплантацію без болю. У перші кілька днів після вживлення імпланту може бути незначний ниючий біль, та стоматолог рекомендує препарати, що зменшують і його.

Джерела:
1. Попереднє лікування хворих перед зубним протезуванням / під ред. В.Н. Трезубова. – 2009. – 160 с.
2. Моторкіна Т.В., Дмитрієнко С.В., Краюшкин А.І., Михальченко Д.В., Шемонаев В.І. Клінічні класифікації, що застосовуються в ортопедичній стоматології: навчально-методичний посібник. – 2005. – 64с.
3. Мережа стоматологічних клінік DentArt