У Львові запустили безкоштовний IT-курс для ветеранів АТО

Близько 100 ветеранів російсько-української війни подали заявки на участь у безкоштовному IT-курсі від благодійного фонду “Софт Скілл”. У програмі курсу вивчення Linux, мережевої інженереї, git, docker, Python, C++. Як запевняють організатори, по закінченню найкращі випускники отримають можливість почати свою карʼєру в провідних ІТ-компаніях, які є партнерами фонду.

З цього приводу журналісти ІА “Правдиві новини” вирішили поспілкувалися з директором БФ “Софт Скілл” Андрієм Кондратьєвим.

 – Чому Ви вирішили допомагати бійцям АТО та іншим вразливим категоріям населення?

Ми переконані, що якісна освіта не повинна бути прерогативою лише тих, хто має певний достаток або соціальний статус.  Навпаки – історія знає дуже багато випадків, коли люди, завдяки самоосвіті та наполегливій праці, з низьких стартових позицій прориваються до вершин. Важкі життєві обставини не повинні бути передвісником важкої долі для розумної людини. Україна щороку втрачає тисячі майбутніх інженерів, які через брак коштів на освіту йдуть працювати на низькооплачувану некваліфіковану роботу. Наша мета – дати можливість проявити себе тим, хто не має на це ресурсів. Освітні курси, особливо IT-напрямку, коштують чималих грошей, і соціально незахищені категорії людей просто не можуть собі їх дозволити. Дійсно, відсутність грошей не повинна ставати перепоною до знань.

Ми допоможемо і розраховуємо на соціально незахищену молодь від 14 до 18 років (сироти, діти з неблагополучних чи багатодітних сімей, тощо). Також пропонуємо отримати безкоштовну освіту власникам УБД. Не так давно вони захищали Україну в окопах, під кулями. Тепер настав наш час сказати «Дякую» не словами, а діями!

– Хто подався на Ваші курси?

–  Минулого тижня ми закрили набір заявок на навчання. Переважно на курси подалися ветерани російсько-української війни. Дуже приємно, що отримали чимало заявок. Через це відчуваємо велику відповідальність. Цей тиждень працюємо над відбором кандидатів. На жаль, пройдуть далеко не всі, хто подався. Втім, на це є об’єктивні причини, адже ми не позиціонуємо себе черговим конвеєром “трейні” та “джунів” (нижча ланка IT-спеціальностей, – ред.)

Після завершення курсів відбуватиметься співбесіда в ІТ-компанію. Знань, здобутих на наших курсах, зазвичай вистачить для проходження студента на роботу на рівень Trainee. Отож, ми відповідаємо за наших студентів перед працедавцями.  Наша мета – знайти тих самих, і довести їх до нормального результату, а не кинути після курсів, просто забравши їхні гроші. Наші курси повністю безкоштовні для пільгових категорій населення.

– Що входить до програми курсу?

– Починаємо ми з вивчення Linux. Чому? Linux – це безкоштовна, безпечна та потужна операційна система. Так, її не часто зустрінеш на домашніх комп’ютерах. Інша справа – ІТ-сектор. У бізнесі, і не тільки в ІТ, Linux використовують куди частіше. Слід сказати, що навіть закінчивши курс по Linux та пропустивши подальше навчання, цілком можливо знайти цікаву та перспективну роботу, наприклад, на хостинговій компанії. ІТ-спеціаліст, який має знання Linux – знахідка для рекрутерів. Часто буває, що знання Linux стає ключовим фактором у прийомі на роботу.

Саме тому ми починаємо наші навчання саме з навчання Linux – і на рівні домашнього користувача, а на професійному рівні По проходженню курсу студенти отримають навички роботи з цією серверною системою, навчаться встановлювати, налаштовувати саму систему та сервери, шукати проблеми та вирішувати їх. Окрім того, до навчального плану входять вивчення: мережевої інженерії, системи керування версіями файлів git, системи управління контейнерами docker, одних з найпопулярніших мов програмування Python та C++. Також на базі нашого БФ запускаємо безкоштовні курси англійської мови. І ці курси можна проходити або замість, або разом з нашими ІТ-курсами.

– Який буде формат проведення навчань?

– В анкеті більшість людей висловили бажання проходити навчання онлайн. І це не дивно, враховуючи теперішню ситуацію в Україні та світі. Як для викладача — це не так зручно, як оффлайн навчання. Але доволі зручно для студента, адже вони не тільки зі Львова, а й з інших міст.

– Що після навчання?

– Подібних курсів на теперішній час дуже багато. Але практично всі вони є комерційні. Ми пропонуємо аналогічне, але повністю безкоштовно. Окрім того, навчання проводять спеціалісти з великим стажем, які мають далеко не один рік досвіду роботи в дуже великих ІТ-компаніях. І ці люди готові на волонтерських засадах ділитись своїми своїми знаннями. Завдяки тісній співпраці з провідними ІТ-компаніями досягнуто домовленості про оплачуване стажування наших студентів після завершення курсів. Звісно ж, після проходження співбесіди в компанії, до чого ми, відповідно, також готуємо. Якщо студенту ще немає мінімально потрібного віку для працевлаштування, то ми обов’язково організуємо співбесіду після набуття студентом працездатного віку.

Для довідки:

БФ “Софт Скілл” створений командою ентузіастів у Львові у 2020 році. Засновник фонду — Андрій Кондратьєв, спеціаліст у сфері ІТ зі стажем понад 10 років. Мета фонду – надавати безоплатні навчальні послуги у сфері ІТ-освіти для пільгових категорій населення.