Зеленський прокоментував спецоперацію щодо бойовиків ПВК «Вагнер»

Сьогодні, 26 листопада, під час прес-марафону «30 запитань Президенту України», Володимир Зеленський прокоментував питання спецоперації ГУР МО із затримання бойовиків приватної військової компанії «Вагнер».

Джерело: Офіс Президента України

Глава держави розповів, що сама спецоперація була підготовлена непрофесійно й могла спровокувати численні людські жертви. Володимир Зеленський повідомив, що говорив з керівником спецоперації, і той допускав ймовірність захоплення турецького літака членами ПВК «Вагнер».

“У мене було відчуття, що нас втягують (у проведення операції. – Ред.). І кажу, що хочу знати: літак «Турецьких авіаліній» (Turkish Airlines. – Ред.), який вилітає з Мінська, – там будуть звичайні люди, громадяни Туреччини та інші – понад сто людей”, – повідомив президент України.

Президент допустив, що ймовірні людські жертви серед пасажирів турецького літака, призвели б до погіршення відносин між Україною та Туреччиною.

“Я сказав, що це не наша операція, вона не продумана детально. Я готовий акцептувати будь-яку операцію, навіть цю, якщо будуть детально прораховані речі і якщо не постраждають люди”, – додав Володимир Зеленський.

Також Зеленський зазначив, що керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, не міг ухвалювати рішення щодо проведення операції із затримання бойовиків ПВК «Вагнер», оскільки не мав на це повноважень.

Довідково про спецоперацію

Справа Вагнерівців (внутрішня кодова назва «Авеню», також відома як «Вагнергейт») — спецоперація, що готувалась українськими спецслужбами, спрямована на затримання бійців ПВК Вагнера, зокрема осіб причетних до збиття Іл-76 у Луганську та збиття Boeing 777 біля Донецька. Опублікована журналістами інформація про перенесення та зрив спецоперації призвела до широкого суспільно-політичного резонансу в Україні. Критиці за зрив операції піддались Президент України Володимир Зеленський та Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак.

Факт існування самої операції піддавався сумнівам офісом президента, пізніше президент визнав про існування такої операції, але звинуватив інші країни у тому що Україну втягнували в цю операцію.

За твердженням одного із основних розслідувачів операції Христо Грозєва сам факт відкладення операції міг спричинити її зрив, адже надто довге перебування бойовиків кампанії Вагнера у Білорусі не могло пройти непоміченим. Хід операції та обставини проведення та розголошення «Авеню» викладено Христо Грозєвим разом із журналістами Bellingcat в опублікуваному розгорнутому дослідженні під назвою «Вагнергейт». іній.