Вдосконалення професійних навиків вчителів, в умовах сучасного світу

У теперішньому світі, щоб залишатись ефективними в професійному плані, вчителям необхідно постійно вдосконалювати свої професійні вміння та навики. Однак враховуючи сучасні виклики, безпосередньо пандемію коронавірусу, та особисту зайнятість педагога, не завжди зручно ходити очно на різного роду тренінги та семінари. В цьому випадку найбільш ефективним механізмом підвищення кваліфікації вчителів буде он-лайн формат. Слід лише обрати найбільш дієві вебінари, онлайн-конференції, предметні інтенсиви, курси тощо.

Не бійтесь вдосконалюватись

Сучасний світ непередбачуваний, він постійно змінюється, але система освіти формувалась століттями, тому вона не може змінитися так швидко, як нам би цього хотілося. Але вчителям все одно доводиться змінюватися, тому що їх звичних знань і навиків недостатньо для того, щоб навчити дитину функціонувати в суспільстві. Наприклад, першокласники ще не знають, ким вони хочуть стати після школи, бо професії, яку вони оберуть, може ще не існувати. Проте педагог повинен розуміти віяння часу і вчитися разом з дітьми, освоювати нове.

Люди часто сприймають щось нове з обережністю, придивляються, бо ще не знають, чого від цього очікувати, який вийде результат і чи будуть побічні дії. Тому вчителі не завжди схвалюють нововведення в освіті. Але багато хто все ж підхоплює тенденції часу, розуміючи, що їм необхідно навчити цьому школярів, адже саме дітям доведеться будувати наше майбутнє.

Система додаткової професійної освіти теж має змінитися: звичні курси підвищення кваліфікації, які були 10–15 років тому, вже неактуальні. Зараз вони, звичайно, стають все більш практикоорієнтованими: тренінги, воркшопи, вебінари, і т.д.. Проте у даному сегменті справді можна знайти ефективні і іноваційні освітні проекти.

Розвиток та набуття нових скілів

На курсах підвищення кваліфікації педагог може познайомитись із сучасними освітніми технологіями, обговорити нові формати взаємодії школи та університету, отримати науково-методичну підтримку для організації навчального процесу у школі, підвищити якість шкільних дослідницьких проектів, вивчити міжнародний досвід у своїй галузі, вивчити нові методики викладання шкільних предметів на більш високому рівні, навчитись якісно та ефективно будувати комунікацію з учнями.

Пам’ятайте, як тільки людина перестала читати, дізнаватися щось нове, освоювати технології, зупиняється корабель його життя. А щоб він плив, необхідно рости і розвиватися. Тому бажаємо молодим педагогам бути спраглими у професійному сенсі, та завжди вдосконалювати свої вміння і якості.