“Шах і мат Путіну”: у Європарламенті щойно проголосували за відключення Росії від SWIFT у разі вторгнення в Україну

Європарламент своїм рішенням підтвердив, що виступає проти вторгення Росії в Україну. Так, сьогодні Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав керівні інституції Європейського Союзу підготувати економічні санкції проти Росії у разі її вторгнення до України. Зокрема йдеться про від’єднання країни від платіжної системи SWIFT.

Документ підтримали 548 депутатів, проти виступили 69, а 54 політики – утрималися.

Про це йдеться у пресрелізі на сайті Європарламенту.

У резолюції сказано, що Європарламент засуджує нарощування військової міці РФ біля України та закликає Кремль вивести сили та припинити погрози у бік сусідньої держави.

На думку європейських політиків, нарощування військового потенціалу країни-агресора є, зокрема, інструментом для отримання політичних поступок від Заходу за рахунок України. Депутати також наголосили, що майбутнє України в НАТО визначатиметься лише країнами-членами Північноатлантичного Альянсу та українською державою.

В резолюції йдеться про наступне:

  • Євросоюз має попередити Росію про високу політичну та економічну ціну в разі нової агресії проти України. ЄС не повинен чекати на вторгнення, перш ніж вживати заходів.
  • Санкції мають стосуватися військових, які беруть участь у плануванні можливого вторгнення, найближчого оточення та олігархів “в орбіті президента Росії та їхніх сімей”. Ідеться про заморожування фінансових та фізичних активів у ЄС, заборони на поїздки, виключення РФ із SWIFT, порушення фінансування розвідувальних служб країни.
  • ЄС має вжити заходів щодо зниження залежності від імпорту енергоносіїв із Росії за рахунок тісного взаємозв’язку енергетичних інфраструктур ЄС та України.
  • “Північний потік-2” не можна запускати незалежно від його відповідності до положень Газової директиви ЄС.
  • РФ має брати участь у переговорах у нормандському форматі щодо ситуації на Донбасі.