Вперше в Україні: 1-річному малюку трансплантовано печінку від посмертного донора

Нещодавно, а саме 12 січня у Дитячій лікарні Першого ТМО Львова вперше в Україні однорічному малюку трансплантовано печінку від посмертного донора.

Як повідомляють у Першому ТМО Львова, орган для трансплантації вперше транспортували вертольотом із Вінниці. Медики зазначають, що станом на 7-му добу після оперативного втручання печінка працює. Стан малюка стабільний.

У медичній установі зазначають, що пацієнт – Артемчик із маленького села на Прикарпатті вагою всього 9,5 кг. Дитина  народилась із непрохідними жовчовивідними шляхами. Діагноз – атрезія жовчних протоків, виражена печінкова недостатність. Його дитині поставили на третьому місяці життя. Хворобу в малюка видавали жовта шкіра та склери очей, а ще великий животик. Печінка поступово відмовляла.

272221893 2483364078465716 2281958890719130989 n
Фото: Перше ТМО Львова

Нагадуємо, у Львові вперше за 15 років провели трансплантацію серця (Відео).

У серпні 22-річній мамі Христині сказали: єдиний вихід врятувати сина – трансплантація печінки. Її від посмертного донора таким маленьким діткам в нашій країні ще не робили, а з родини Артемчикові за донора не підходив ніхто. Відтак останні чотири місяці хлопчик з мамою жили в лікарні і лише сподівалися дочекатися операції. Там 6 січня малюк відсвяткував свій перший День народження.

І от 12 січня стало відомо – у Вінниці, в обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім. академіка О. Ющенка, є донор. Це 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів. Печінку, яка поза тілом “живе” максимум 12 годин, з Вінниці доправив вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні на Орлика зустріли трансплантологи – це наші лікарі та команда колег з столичної лікарні “Феофанія”, які приїхали на допомогу.

272205510 2483363988465725 4533943735914452241 n
Фото: Перше ТМО Львова

Читайте також, з 2022 року у Львові проводитимуть операції з трансплантантації кісткового мозку дорослим.

розповідають, що хірургічне втручання було надскадним. Спершу лікарям треба було розділити донорську печінку, аби взяти для маленького Артемчика її частину. Потім розпочалася сама трансплантація, яка тривала до ранку – це близько 12 годин. Відтоді малюк перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом.

Проте лікарі повідомляють, що успішна операція – це лише половина шляху, попереду не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом. Однак медичний колектив докладає максимум зусиль, але Артемко пройшов свій шлях до одужання якомога швидше.

Медики дякують усім причетним, завдяки кому стала можлива дана трансплантація, а також родичам донора, які погодилися допомогти врятувати життя маленького хлопчика.