Неочікуваний поворот у справі: Артемій Рябчук відмовився від усіх своїх свідчень

У четвер, 27 січня, 20-річний нацгвардієць Артемій Рябчук вчинив стрілянину на «Південмаші» та вбив п’ять людей, ще п’ять людей отримали поранення. Держбюро розслідувань проводить обшуки на території військової частини №3021 Нацгвардії України, де проходив службу Артемій Рябчук. Його заарештували та відправив до СІЗО на 60 діб.

Раніше, 28 января Артемий Рябчук визнав свою провину:

«Мені щиро шкода тих людей, яким я завдав біль своїм вчинком. Я винний, і повністю визнаю свою провину. Мені важко згадувати той час. Ми після затримання з прокурором та слідчим провели допит, на якому я до пізньої ночі все висловив, розповів, як усе було після того, як добровільно здався.Єдине моє бажання – відправте мене не на гауптвахту, а до слідчого ізолятора».

Пізніше адвокат нацгвардійця подав позов про визнання підсудного постраждалим. Він аргументував це тим, що під час проходження служби у військовій частині порушувалися його права.

У мережі з’явилося фото заяви, де хлопець відмовляється від свідчень, які давав раніше. Заяву опублікував колишній нардеп Ігор Мосійчук.

«Я офіційно відмовляюся від усіх показань та висловлювань, наданих мною раніше, як таких, що були дані мною зі зловживанням засобів психологічного тиску та у стані сильного душевного хвилювання», – зазначає у заяві Артемій Рябчук.

Ось фото заяви:61fc2d23888fe9.66212123

Також  цією заявою Артемій Рябчук визнає єдиними своїми захисниками приватних адвокатів, кошти на яких йому зібрала громадськість. Усі наступні слідчі дії він погоджується проводити тільки в їхній присутності.